Зимување во Пампорово - Хотел Елица

Еднодневен пакет со појадок, појадок и вечера или на база All inclusive light + сауна и џакузи во Хотел Елица, ПампоровоХотел Елица се наоѓа во одморалиштето Пампорово, јужно од врвот "Снежанка", на 1620 метри надморска височина, Меѓу вековните борови и зимзелената шума, на 10 километри северно од градот  Смолјан. Климата е планинска, со чуствително  средоземноморско влијание, зимата е мека и снежна, без долги заладувања, летото е свежо и влажно, а есента е  долга и топла.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 806 денари (13 €)
ВИП ваучера е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни  и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Сауна
 • Транспорт до скијачките патеки (9:30-заминување; 16:30-враќање)
 • Интернет
 • Сала за игри
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1043 денари (17 €)
ВИП ваучера е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни  и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Сауна
 • Транспорт до скијачките патеки (9:30-заминување; 16:30-враќање)
 • Интернет
 • Сала за игри
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1390 денари (22 €)
ВИП ваучера е за ЕДИН човек, при сместени двајца возрасни  и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Сауна
 • Транспорт до скијачките патеки (9:30-заминување; 16:30-враќање)
 • Интернет
 • Сала за игри
 • Паркинг
 • Туристичка такса

​Појадокот и вечерата се на сет мени:
- Појадок: од 8.00 до 10:00 ч. - јајца, кашкавал, сирење, колбаси, масло, џем, мед, леб, чај или кафе.
- Вечера: од 19:00 до 21:00 ч. - основно јадење, десерт, минерална вода по 1 броj.

Сместување: Хотелот Елица располага со 10 двокреветни соби со спална или со два поединечни кревети, бесплатна телевизија и безжичен интернет, купатило, фен и балкон. Има седум  апартмани погодни за сместување на тројца луѓе- спална соба, кревет, софа, мини фрижидер, бесплатна телевизија и безжичен интернет, DVD или видео, купатило, фен. Три  двособни  апартмани кои располагаат со спална, детска соба, бесплатна телевизија и безжичен интернет, купатило, фен. Хотелот располага со централно греење. Нудиме и детско креветче и столче за хранење. Во близина на хотелот се наоѓа луксузна  алпска вила со 3 спални со можност за дополнителен  кревет, секоја спална има  бања, фен и телевизија, комплетно опремена кујна, трпезарија, дневна соба со камин, остаклена тераса, машина за перење, пегла, самостојно парно, телевизија, безжичен интернет и DVD.
Ресторани и барови: Во ресторанот на хотел Елица ќе бидете пријатно изненадени од квалитетната услуга, широкиот  избор на безалкохолни и алкохолни  пијалоци, храна од месната родопска и Бугарската национална кујна.
Хотелор располага со: ресторан, фитнес, сауна, џакузи, бања со кал, конференциска сала, паркинг, организира екскурзии, детски кампови, игралиште, билијард, транспорт до скијачките патеки и објекти.
Карактеристики во собите: бања, туш кабина, фен, балкон, сателитска ТВ,
во апартманите има  целосно опремена кујна, DVD, камин, парно, безжичен интернет.
Хотел 'Елица' располага со сопствен паркинг. Хотел 'Елица' се наоѓа на 2 километри од скијачките патеките и лифтовите. Располагаме со конференциска сала со безжичен интернет, мултимедија и озвучување.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред датата на истекување на понудата.
 • Ваучерет е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Едно дете до 2.99 години се сместува бесплатно во соба со двајца возрасни на база ноќевање, но не користи дополнително легло.
 • За дете от 3 до 11.99 години се доплаќа на рецепција: 9 € на база ноќевање со појадок; 13 € на база ноќевање со појадок и вечера и 17 € на база All Inclusive Light.
 • За трет вoзрасeн се купува ваучер.
 • Валидност на ваучера: от 19 декември 2017 год. до 01 март 2018 година.
 • Понудата не е валидна за следните дати: од 29 декември 2017 год. до 01 јануари 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни дати и места на телефон: +359 30/ 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • По  купувањето на ваучерите требва да ја потврдите Вашата резервация, диктирајќи го кодот на ваучерите на телефон: +359 30 958 394, +359 879/ 93 83 02.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елица

Гр. Пампорово, Р. Бугарија
Ул. Рајковски ливади

Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: ElitzaPamporowo@hotmail.com
Website: www.elitza.info

ВИП Понудата  е обезбедена од Хотел Елица***, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.12.2017 до 01.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
All Inclusive Light пакетoт вклучува: 
 • Појадок на сет мени (08:00 - 10:00ч); 
 • Ручек на сет мени (12:00 - 14:00ч); 
 • Попладневна ужина на сет мени (15:30 - 16:30ч); 
 • Вечера на сет мени (19:00 - 22:00ч).
 • Појадок: од 08ч. до 10:00 ч. со следното мени: јајца, кашкавал, сирење, колбаси, масло, џем, мед, леб, чај или кафе
 • Ручек: од 12:00ч. до 14:00ч. со следното мени: супа или таратор, готвено јадење, десерт, леб. по 1 број: мин. вода, јогурт или чаша пиво по избор.(или сув пакет за скијачките патеки + 1 мин. вода)
 • Попладневна ужина: от 15:30 ч. до 16:30 ч. со следното мени: чај, кафе, слатки или пици
 • Вечера: от 19:00 до 22:00 со следното мени: основно јадење, десерт, мин. вода по 1 број: водка, или ракија или чаша вино по избор.