Зимување за целото семејство во Пампорово - Апарт-хотел Forest Glade

Пакети за целото семејство во студио или апартман со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Пакети за целото семејство во студио или апартман со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Изберете пакет

Двoдневен пакет за двајца вo студио со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 8216 ден.
Купете

Дводневен пакет за за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни во апартман со појадок + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 10744 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца вo студио со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 12166 ден.
Купете

Тридневен пакет за за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни во апартман со појадок + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 16116 ден.
Купете
Валидност 15.12.2018 - 23.01.2019
Цена на човек/ден 2027.46 - 2844 ден.ден/ човек
Местоположба Пампорово
Купени 1 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4 години се сместуваат и хранат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло во студио доплаќа 14 € за две или 21 € за три ноќевања.
 • Возрасен на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно.
 • Четврт возрасен во апартман доплаќа 22 € за две или 33 € за три ноќевања.
 • Исхраната е на шведска маса. Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено сет-мени.
 • Резервација се менува или анулира без казни до 5 дена пред датумот на сместување, при непочитување на роковите за поништување хотелот има право да задржи сума во износ од 1 ноќевање..
 • Валидност на ваучер: од 15 до 21 декември 2018 год. и од 03 до 23 јануари 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/69 88 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Пампорово, Р. Бугарија
Моб: +359 8877/69 88 99
Email: booking@forestglade.bg
Website: www.forestglade.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апарт-хотел Forest Glade

Пакети за целото семејство во студио или апартман со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Изберете пакет

Двoдневен пакет за двајца вo студио со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 8216 ден.
Купете

Дводневен пакет за за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни во апартман со појадок + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 10744 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца вo студио со појадок и вечера + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 12166 ден.
Купете

Тридневен пакет за за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни во апартман со појадок + СПА во Апарт-хотел Forest Glade, Пампорово

Цена: 16116 ден.
Купете
Валидност 15.12.2018 - 23.01.2019
Цена на човек/ден 2027.46 - 2844 ден.ден/ човек
Местоположба Пампорово
Купени 1 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4 години се сместуваат и хранат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло во студио доплаќа 14 € за две или 21 € за три ноќевања.
 • Возрасен на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно.
 • Четврт возрасен во апартман доплаќа 22 € за две или 33 € за три ноќевања.
 • Исхраната е на шведска маса. Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено сет-мени.
 • Резервација се менува или анулира без казни до 5 дена пред датумот на сместување, при непочитување на роковите за поништување хотелот има право да задржи сума во износ од 1 ноќевање..
 • Валидност на ваучер: од 15 до 21 декември 2018 год. и од 03 до 23 јануари 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/69 88 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Пампорово, Р. Бугарија
Моб: +359 8877/69 88 99
Email: booking@forestglade.bg
Website: www.forestglade.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апарт-хотел Forest Glade

Апарт-хотел Форест Глејд (Forest Glade) е лоциран на 1540 метри надморска височина во зимското одморалиште со најмногу сончеви денови во Европа - Пампорово. Се наоѓа во мирна и тивка шумска област, што е предуслов за вистински одмор. Опкружен е од мали планински вили кои придонесуваат за убавината и идилата на пејсажот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8216 денари (133 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Транскорт до скијачките патеки (08:30; 09:00; 15:30; 14:30)
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10744 денари (174 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Транскорт до скијачките патеки (08:30; 09:00; 15:30; 14:30)
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12166 денари (197 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Три вечери
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Транскорт до скијачките патеки (08:30; 09:00; 15:30; 14:30)
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16116 денари (1261 €)
ВИП Ваучерот е за ДВАЈЦА возрасни+ две деца до 12 год. или ТРОЈЦА возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Релакс-центар специјализиран за балнеолошки терапии и вклучува:
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес сала
 • Студио за масажи
 • Џакузи
 • Минерален базен со вода од Беденските минерални бањи
 • Базен со минерали и соли од Егејско море
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Транскорт до скијачките патеки (08:30; 09:00; 15:30; 14:30)
 • Детско катче
 • 9% ДДВ

Максимално сместување во студио: двајца возрасни
Максимално сместување во апартман: двајца возрасни + две деца до 12 години или тројца возрасни

Апартманите и собите, 50 на број, се стилски опремени, пријатни и топли, опремени со кабловска телевизија и безжичен интернет. Апартманите располагаат со кујна, опремени со неопходната бела техника и прибори.
На располагање на гостите се ресторанот, кој нуди карактеристични јадења за регионот, лоби бар во префинет современ стил, соба за игри, Релакс-центар (финска сауна, парна бања, фитнес-сала, студио за масаюи, џакузи, солен базен и лековит базен со минерална вода), надворешен базен со џакузи (функционира во летно време) и катче за скара, претворајќи го одморот во едно вистинско задоволство. Гостите го користат надворешниот паркинг на хотелот.
Релакс-центарот во хотел Форест Глејд е единствениот во Пампорово со минерална вода. Овде  ќе откриете два лековити базени со два вида минерална вода.
Првиот базен е солен и се користи за таласотерапија. Димензии на базенот се 2м х 2,5 м. Водата во него во со ист состав како водата во Егејското Море. Соли и менералите во овој базен се доставуваат од солници во близина на градот Кавала во Грција.
За водата во Егејското Море:
Соли и минерали од морската вода се впиваат од порите на кожата и ја полнат. Еве некои од најважните состојки и нивната функција:
- Магнезиум - го забавува процесот на стареење;
- Калциум – ги забрзува реконструктивните процеси на кожата, обезбедува заштита од инфекции и ги чисти токсините од организмот;
- Сулфур - ја штити кожата од воспаленија;
- Бром - делува како антисептик;
- Силициум – ги зајакнува капиларите и го стимулира растот на косата; - Фосфор - гарантира здрави нокти, коса и заби.Таласотерапијата има и географска димензија - различни места на планетата и локалните климатски услови прават ја морската вода погодна за лекување (и профилактика) на одредени болести.
Водата во Егејското Море - 33 грама сол на литар во природна средина, има исклучително добар општ рекреативен ефект врз организмот.
Вториот Базен е со вода од минерални извори на с. Беден (20 километри западно од Пампорово). Димензии на базенот се 2м х 5,5 м.
Водата извира со температура + 73С. При користење за надворешно балнеотерапии и балнеопрофилактика (по темперирање на водата до 38-42 степени) има благотворно влијание при следните болести:
Гихт, Дегенеративни и воспалителни (во ремисија) заболувања на зглобовите (артрозоартрити, спондилартрити, коксартрози, ревматоиден артритис, анкилозен спондилартрит и др.); заболувања на периферниот нервен систем (дископатија, радикулити, плексити, полирадикулоневрити и др.); ортопедски болести (за раздвижување кај пострауматско и постоперативни состојби на локомоторниот апарат); хронични гастроинтестинални заболувања (хронични гастритис и гастродуоденити, ентерит и ентероколити); хронични црнодробни болести (камен на жолчка, холециститис, дискинезија на жолчните патишта, хронични хепатити и др .; гинеколошки заболувања (аднексити, ендометритис и др.); дерматолошки заболувања (хронични неспецифични дерматитис и др.), многу добро влијае врз функциите на машкиот полов систем.

За време на летната сезона, љубителите на планинскиот туризам, ,може да уживаат во уникатни туристички правци. Растојанието од Форест Глејд до: Врв Снежана - 8 km; с. Левочево - 5 км; храм Св. Пантелејмон - 6 км; гр. Смолјан - 10 километри; Пештера Ухловица - 36 километри; Пештера Ѓаволски грло - 55 км; Пештера Јагодина - 53 километри; Чудните мостови - 43 км; Кањонот на водопадите - 16 километри; Момчиловата тврдината - 24 км; Смолјанските езера - 11 километри.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4 години се сместуваат и хранат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години на дополнително легло во студио доплаќа 14 € за две или 21 € за три ноќевања.
 • Возрасен на дополнително легло во апартман се сместува бесплатно.
 • Четврт возрасен во апартман доплаќа 22 € за две или 33 € за три ноќевања.
 • Исхраната е на шведска маса. Доколку има помалку од 20 гости во хотелот исхраната е по претходно подготвено сет-мени.
 • Резервација се менува или анулира без казни до 5 дена пред датумот на сместување, при непочитување на роковите за поништување хотелот има право да задржи сума во износ од 1 ноќевање..
 • Валидност на ваучер: од 15 до 21 декември 2018 год. и од 03 до 23 јануари 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 877/69 88 99.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт-хотел Forest Glade

Пампорово, Р. Бугарија
Моб: +359 8877/69 88 99
Email: booking@forestglade.bg
Website: www.forestglade.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апарт-хотел Forest Glade

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.12.2018 до 23.01.2019

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.