Одмор во Арбанаси Бугарија - Парк Хотел Арбанаси****

Еднодневен пакет со појадок + топол панорамски базени џакузи во Парк хотел Арбанаси****Парк Хотел Арбанаси **** е хотел со четири ѕвездички лоциран во архитектонскиот резерват Арбанаси со прекрасен панорамски поглед кон старата бугарска престолнина - градот Велико Трново.

Парк Хотел Арбанаси ќе ве воодушеви со извонредна атмосфера и домашен комфор секогаш кога сте далеку од дома.
Модерно опремени соби и апартмани со уникатен поглед ќе го направат вашиот престој незаборавна авантура.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1248 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еден ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Топол панорамски базен
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Игри: пинг понг, шах, карти, табла
 • WiFi
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса и ДДВ

Со својата живописна градина и разновидни рекреативни и деловни објекти, хотелот е совршено место за одмор, деловни патувања и за секој приватен или корпоративен настан.

СОБИ / АПАРТМАНИ
Парк Хотел Арбанаси располага со 17 стандардни соби, 10 супериор простории, 3 панорамски студија и 2 апартмани.
Собите и апартманите ги нудат следните удобности:

Два одделни кревети / еден двоен кревет
Фотеља (на растегнување)
Канапе на растегнување (во супериор собите и во апартманите)
За најалите – детско креветче
Централна климатизација (греење / ладење)
LCD телевизор (сателитска)
Мини бар
Телефон
Када со туш / туш кабина
Фен
Балкон (не во сите соби)

Парк Хотел Арбанаси ги нуди сите хотелски услуги на своите клиенти според стандардите на хотел со четири ѕвездички. Во комбинација со единствената локација на хотелот во Арбанаси и условите за релаксација, посетителите имаат можност да доживеат незаборавни моменти и со себе да понесат добри спомени за нивниот престој.

Единствена локација во Арбанаси со директен поглед на ридот Царевец и градот Велико Трново;
Локација во централна Бугарија - подеднакво достапни од сите страни;
Модерна спа центар;
Фитнес;
Тениско игралиште
Пинг понг
Пространа градина со поглед на Велико Трново;
Загреан затворен - отворен базен
Лоби бар со исклучителен амбиент;
24-часовна рецепција;
Главен ресторан со тераса;
Билјард и пинг-понг;
Масажи;
Собна услуга;
Мултифункционална сала (со мултимедијална опрема);
Паркинг (на затворено);
Надворешно игралиште со реквизити за деца;
Сместување во двокреветни соби, апартмани и апартмани кои нудат хотелски услуги со стандард со четири ѕвездички.

Услови на понудата

 • Ваучерот за ВИП мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни
 • Доплата за вечера на двостепено мени – 5 € на човек
 • Доплата за единечно сместување – 10 € на вечер
 • Дете до 3 години се сместува бесплатно
 • За прво дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет, се плаќа 10 € на вечер
 • Второ дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет сместува бесплатно
 • Трет возрасен на дополнителен кревет плаќа 14 € на вечер
 • Доплата за ссместување во апартман или панорамско студио - 15 € на вечер
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 62 523 000, +359 882/02 74 20 или e-mail: office@pha.bg
 • Валидност на ваучер: од 11 јануари до 15 февруари 2018 година
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Парк Хотел Арбанаси****

Арбанаси, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******

е-mail: office@pha.bg
Website: www.parkhotelarbanassi.com
Facebook: Спа Хотел Арбанаси

ВИП Понудата е обезбедена од Парк хотел Арбанаси****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.01.2018 до 15.02.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.