Летен одмор на Црно море во Приморско - Хотелски комплекс „Белица”

Дводневен или тридневен пакет со појадок во Хотелски Комплекс Белица, ПриморскоХотелски комплекс "Белица" се наоѓа во североисточниот дел на градот Приморско, во непосредна близина на познатата морска плажа со златен песок - "Перла". Хотелот е на пет спрата и е целосно реновиран, нуди комфор и одлични услови за одмор на семејства и млади од мај до октомври.
Туристичкото гратче Приморско е лоцирано во живописен залив на јужното крајбрежје на Црното Море. Се наоѓа на 56 километри од Бургас. Во близина се наоѓаа градот-музеј Созопол, познат по својата многувековна историја и уникатна архитектура.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 4550 денари (74 €) - 50% = 2275 денари (37 €)
ВИП ваучерот е за еднолицe и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци 
 • Користење на базен, лежалки и чадор
 • Надворешен фитнес
 • Мултифункционално игралиште
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 6731 денар (109 €) - 50% = 3365 денари (54.5 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Користење на базен, лежалки и чадор
 • Надворешен фитнес
 • Мултифункционално игралиште
 • Туристичка такса

Хотел "Белица" располага со 168 соби со по два кревети. Сите соби се со тераси со поглед на север / кон базенот / или југ / кон градината /. Собите се климатизирани и имаат сателитска ТV, фрижидер, телефон, и бања со туш кабина. Хотелот располага и со 6 апартмани.
Хотелот нуди богат појадок на шведска маса вклучен во цената на ноќевање. За одличниот престој и забава на туристите работат ресторан, лоби бар и бар на базен со поглед на новоизградениот базен.
За забава на туристите хотел "Белица" располага со надворешен базен, тениско игралиште, фитнес апарати на отворено и сала за пинг понг. Хотелот располага со конференциска сала со капацитет од 90 места.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1,99 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 1.99 до 11.99 сместени на дополнително легло се доплаќа 30% од цената на пакетот.
 • Возрасен сместен на дополнително легло плаќа 40% од цената на пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 15 Јуни 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 885/ 59 62 94.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 59 62 94.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски комплекс „Белица”

Хотел Белица
Гр. Приморско, Р. Бугарија

Ул. Стара Планина №8
Моб: +359 ******
Е-mail: belitsa_hotel@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2017 е обезбедена од Хотел Белица, гр. Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.05.2017 до 15.06.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.