Нова активна понуда од Комплекс Престиж Сити 2 Приморско:

Еднодневни пакети на база All inclusive во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Простанало време:
Цена: 1580ден.

Одмор на Црно море во Приморско - Комплекс Престиж Сити 2 Приморско

Еднодневни пакети со појадок или со појадок и вечера во Комплекс Престиж Сити 2, ПриморскоПрестиж Сити 2 *** е комплекс за одмор во Приморско, кој е лоциран на исток непосредно до плажите на Црно море и песочните дини, на север граничи со живописната и широка речена долина на реката со егзотични име – Ѓаволска река. До реката се издигаат источните падини со чудни карпести форми на планината Странџа.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1011 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во едноспален или двоспален апартман
 • Еден појадок
 • Надворешен базен за деца и возрасни
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Детско катче
 • Спортски активности и анимација за возрасни и деца
 • Мини клуб за деца од 4 до 12 години
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап
 • Паркинг
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1327 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во едноспален или двоспален апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен за деца и возрасни
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Детско катче
 • Спортски активности и анимација за возрасни и деца
 • Мини клуб за деца од 4 до 12 години
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап
 • Паркинг
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

 

* Апартман со една спална: минимално сместување - 2 возрасни, максимален капацитет - 4 лица (двајца на редовни кревети во спалната соба и двајца на кревет на растегнување во дневната соба). Апартманот располага со опремена кујна и тераса.

* Апартман со 2 спални: минимално сместување - 3 возрасни, максимално сместување - 6 лица (4 луѓе на редовни кревети и двајца на кревет на растегнување во дневната соба). Апартманот располага со опремена кујна и тераса.

За хотелот:
Престиж Сити се состои од два различни по големина корпуси, архитектонски дизајнирани во модерен современ стил, комплексот е опкружен од тревници и места за одмор и забава, со исклучителна панорамска глетка од апартманите кон плажите и морската шир.
Во комплексот има вкупно 6 панорамски лифтови, 24-часовна рецепција и лоби бар, ресторан, супермаркет, надворешен базен - за возрасни и деца, детско катче, Спа и Велнес центар, деноноќно обезбедување, паркинг, ноќен бар и конференциска сала. Хотелот располага со ресторан со пространа надворешна тераса непосредно до базенот, внатрешен базен - за возрасни и деца, ноќен бар.

Опис на собите:
Престиж Сити 2 вклучува 174 апартмани - 15 студиа, 98 двособни апартмани, 59 трособни апартмани и 2 четирисобни апартмани распределени на 5 спрата и две поткровја  во двата корпуси на комплексот.
Апартманите се одлични опремени со сите удобности  кои обезбедуваат комфорен и пријатен престој на туристите.

Секој апартман предлага:
целосно опремена кујна со фрижидер, електричен шпорет или плотни, аспиратор, маса со столици, садови;
- Дневна соба со мебел, масичка, шкаф за телевизор и кабелска телевизија, секција или витрина;
- Климатизација во дневната соба
- Спална – два единечни кревети или спална соба, гардероба, огледало и ноќни шкафчиња;
- Бања - опремена со туш кабина или када;
- Една или неколку тераси.

За децата:
За децата хотелот предлага детско катче и базен за деца.

Релаксација:
Престиж Сити 2 нуди Спа и Велнес центар со сауна и парна бања, џакузи, турска бања, туш на Виши, тангенторна када, кабинети за масажа, соба за релаксација и козметички кабинети.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек при минимум двојно сместување во едноспален апартман и минимум тројно сместување во двоспален апартман.
 • Деца до 2.99 год. - Бесплатно на база ноќевање.
 • Деца од 3 до 11.99 години, сместени на дополнително легло – се плаќа 50% од вредноста на пакетот.
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70% од вредноста на пакетот.
 • Доплата за Арома парна бања – 2.5 € на ден по лице.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 15 јуни 2018 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни места и датуми на тел: +359 886/10 85 02.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 886/10 85 02.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Престиж Сити 2 Приморско

Комплекс Престиж Сити 2
Гр. Приморско, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Рецепција: +359 ******
E-mail: reservations@prestige-city.com
Website: www.prestige-city.com

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.06.2018 до 15.06.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.