All inclusive на Црно море во Приморско - Комплекс Престиж Сити 2 Приморско

Еднодневни пакети на база All inclusive во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Еднодневни пакети на база All inclusive во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Изберете пакет

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември)

Цена: 1580 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември)

Цена: 1706 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември)

Цена: 2591 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември)

Цена: 2749 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 07 јули до 26 август)

Цена: 3160 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 07 јули до 26 август)

Цена: 3286 ден.
Купете
Валидност 05.05.2018 - 30.09.2018
Цена на човек/ден 1580 - 3286.4 ден.ден/ човек
Местоположба Приморско
Купени 18 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при минимум сместени двајца возрасни во студио или едноспален апартман, или при сместени четири лица во двоспален апартман.
 • Максимално сместување - до три лица во студио, до четири лица во едноспален апартман или до шсет лица во двоспален апартман.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно.
 • За дете од 3 до 11,99 год., со двајца возрасни, сместено на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен на рецепција.
 • Трет возрасен и дете над 12 години, сместени на дополнително легло – се доплаќа на рецепција 70% од вредноста на избраниот пакет.
 • При желба за просторија со поглед кон Црно море - доплата на рецепција 6 € на ден (за просторија).
 • Откази на веќе направена резервација е можна 7 дена пред датумот на сместување. По овој период се задржува сума во износ од 1 ноќевање!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 886 317 886; +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс Престиж Сити 2
Гр. Приморско, Р. Бугарија
Тел: +359 886 317 886; +359 886/ 10 85 02
E-mail: reservations@prestige-city.com
Website: www.prestige-city.com

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Еднодневни пакети на база All inclusive во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Изберете пакет

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември)

Цена: 1580 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември)

Цена: 1706 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември)

Цена: 2591 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември)

Цена: 2749 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во двоспален апартман при сместени четири лица во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 07 јули до 26 август)

Цена: 3160 ден.
Купете

Еднодневен пакет на база All inclusive во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни во Комплекс Престиж Сити 2, Приморско (од 07 јули до 26 август)

Цена: 3286 ден.
Купете
Валидност 05.05.2018 - 30.09.2018
Цена на човек/ден 1580 - 3286.4 ден.ден/ човек
Местоположба Приморско
Купени 18 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при минимум сместени двајца возрасни во студио или едноспален апартман, или при сместени четири лица во двоспален апартман.
 • Максимално сместување - до три лица во студио, до четири лица во едноспален апартман или до шсет лица во двоспален апартман.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно.
 • За дете од 3 до 11,99 год., со двајца возрасни, сместено на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен на рецепција.
 • Трет возрасен и дете над 12 години, сместени на дополнително легло – се доплаќа на рецепција 70% од вредноста на избраниот пакет.
 • При желба за просторија со поглед кон Црно море - доплата на рецепција 6 € на ден (за просторија).
 • Откази на веќе направена резервација е можна 7 дена пред датумот на сместување. По овој период се задржува сума во износ од 1 ноќевање!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 886 317 886; +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс Престиж Сити 2
Гр. Приморско, Р. Бугарија
Тел: +359 886 317 886; +359 886/ 10 85 02
E-mail: reservations@prestige-city.com
Website: www.prestige-city.com

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Апартхотел ПРЕСТИЖ Сити II - Приморско е луксузен комплекс од затворен тип, со спа и велнес центар, создава незаборавно чувство за релаксирачки одмор.
Апартхотелот е изграден во уникатен регион на морско-рекреативното одморалиште Приморско. Лоциран на самиот брег на чистото и топло Црно море, непосредно до долгата  4,5 километри плажи со песочни дини на ММЦ - Приморско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)

Важи за периодот од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двоспален апартман при сместени четири лица
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1706 денари (27 €)

Важи за периодот од 06 до 15 јуни и од 11 до 30 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2591 денар (42 €)

Важи за периодот од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двоспален апартман при сместени четири лица
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2749 денари (44 €)

Важи за периодот од 16 јуни до 06 јули и од 27 август до 10 септември
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3160 денари (51 €)

Важи за периодот од 07 јули до 26 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двоспален апартман при сместени четири лица
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3286 денари (53 €)

Важи за периодот од 07 јули до 26 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио или едноспален апартман при сместени минимум двајца возрасни
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен за возрасни и детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Лоби бар и базен бар
 • Детско катче
 • Пинг понг, шах, пикадо
 • Интернет пристап во ресторан
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Комплексот се наоѓа во шумск и атрактивна месност наречена "Песокот" со уникатна микроклима, комбинација од свежина на блиската дабова шума и нежните зраци на црноморското сонце.

Апартхотел ПРЕСТИЖ Сити II - Приморско има исклучителна глетка! Овде можете да уживате во исклучителна панорамски глетка од која се открива од кон плажите и морската шир и кон околните природни знаменитости.

Секој апартман нуди:

 • Комплетно опремена кујна - со фрижидер, 2 вградени рингли, аспиратор, маса со столици, садови и прибори;
 • Хол – софа на растегнување, масичка, шкаф за телевизор и кабелска телевизија, витрина; клима уред
 • Спална соба - два кревети или спална, гардеробер, огледало, ноќни шкафчиња;
 • Комплетно опремена бања - со туш завеса
 • Тераса со пластичен мебел

За Вашето добро расположение и пријатен одмор АПАРТХОТЕЛ ПРЕСТИЖ Сити II- Приморско ви нуди уште:

 • Надворешен базен - за возрасти и деца
 • Ресторан со пространа надворешна тераса непосредно до базенот
 • Базен бар
 • Лоби бар
 • SPA & WELLNESS центар
 • Супермаркет
 • Детско катче
 • Внатрешно детско катче со анимација
 • Деноноќно обезбедување
 • Паркинг
 • 24-часовна рецепција
 • Изнајмување велосипеди, пинг понг
 • wi-fi пристап во фоајето и околу базенот
 • Конференциска сала
 • Анимација

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при минимум сместени двајца возрасни во студио или едноспален апартман, или при сместени четири лица во двоспален апартман.
 • Максимално сместување - до три лица во студио, до четири лица во едноспален апартман или до шсет лица во двоспален апартман.
 • Дете до 2.99 год. се сместува бесплатно.
 • За дете од 3 до 11,99 год., со двајца возрасни, сместено на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен на рецепција.
 • Трет возрасен и дете над 12 години, сместени на дополнително легло – се доплаќа на рецепција 70% од вредноста на избраниот пакет.
 • При желба за просторија со поглед кон Црно море - доплата на рецепција 6 € на ден (за просторија).
 • Откази на веќе направена резервација е можна 7 дена пред датумот на сместување. По овој период се задржува сума во износ од 1 ноќевање!
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 06 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер е потребно да направите барање за слободни датуми на тел: +359 886 317 886; +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 886 108 502 (од 8.30 до 17.00 понеделник-петок).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Престиж Сити 2 Приморско

Комплекс Престиж Сити 2
Гр. Приморско, Р. Бугарија
Тел: +359 886 317 886; +359 886/ 10 85 02
E-mail: reservations@prestige-city.com
Website: www.prestige-city.com

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс Престиж Сити 2, Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.05.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive:

 • Ресторан: 08:00 - 10:00 часот. Појадок, 12: 00 - 14:00 часот. Ручек, 18:00 - 20:00 часот. Вечера
 • Богат асортиман на бифе од супи, топли мезе, јадења од месо, гарнитури, салати, сосови, десерти и овошје, млечни производи и др.
 • Пијалоци за појадок: минерална вода, кафе, чај, безалкохолни пијалоци, сокови
 • Пијалоци за време на ручек и вечера: минерална вода, кафе, чај, пиво, вино, ракија, безалкохолни пијалоци, сокови
 • Лоби бар: 10:00 - 11:00 часот. Мали колачи и соленки, 16:00 - 17:00 часот. Пица, сендвичи, мали колачи и соленки
 • Пијалоци лоби бар: 10:00 - 22:00 часот. Бугарски алкохол и безалкохолни пијалоци, пиво, вино, кафе, чај, минерална вода; Безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво и вино се наливни