All inclusive во Банско - Хотел Риверсајд, Банско

Eднодневен пакет со поjадок или на база All inclusive + СПА во Хотел Риверсајд, БанскоСместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** гр. Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 1011 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен 28-30степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • 10% попуст од цената на сите масажи и процедури, солариум, амам
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Ваучер со 5% попуст за сите хотели од ланецот Астери хотелс
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: VIP цена: 1485 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All inclusive
 • Кафе, чај и безалкохолни пијалоци за "Добредојде"
 • Внатрешен базен 28-30степени
 • Сауна
 • Парна бања
 • 10% попуст од цената на сите масажи и процедури, солариум, амам
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг (до пополнување на слободните места)
 • Ваучер со 5% попуст за сите хотели од ланецот Астери хотелс
 • Туристичка такса

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Хотелот располага со:

 • 80 стилски декорирани соби и мезонети
 • Лоби-бар
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Перална
 • Паркинг
 • Детска соба
 • Безжичен интернет
 • Конференциска сала за 50 луѓе

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување. Резервации се примаат при минимум две ноќевања за викенд.
 • Дете до 2.99 годишна возраст се сместува бесплатно. 
 • За второ дете од е до 11.99 годишна возраст се доплаќа  5 € за ноќевање со појадок 8 € за ALL Inclusive.
 • За деца над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа 8 € за ноќевање со појадок 13 € за ALL Inclusive.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 24 јули до 08 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд, Банско

Гр. Банско, р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
******
Е-Mail: sales@riversidehotelbansko.com
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.07.2020 до 08.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма на All Inclusive:

- 08:00 - 10:00 часа - Појадок на шведска маса или сет мени +  кафе, чај и сок .

- 12:30 - 14:00 часот - Ручек на шведска маса или сет мени

- 16:00 - 17:00 часот - Попладневна ужина

- 19:00 - 21:00 часот - Вечеря на блок маса или сет меню.

- 12:00 - 21:00 часот - кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво

Програмата започнува со попладневна ужина и завршува со ручек во денот на заминувањето.

При помалку од 20 гости, исхраната се врши на сет мени. Секоја нарачка надвор од пакетот All inclusive се наплаќа дополнително.