Одмор во Силистра - Хотел Дрстар, Силистра

Еднодневни викенд пакети за двајца со вклучен појадок во хотел Дрстар*****, СилистраНа брегот на реката Дунав, во непосредна близина на уникалнен археолошки резерват и прв во Европа дунавски парк се наоѓа луксузен хотелски комплекс со пет ѕвездички. Хотелот го носи античкото име Дрстар, симбол на јака тврдина, на која се посветени едни од највозбудливите страници на човековата цивилизација.
Хотел Дрстар се наоѓа во близина на главните административни, комерцијални, културни и финансиски институции на градот Силистра.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3476 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за двајца луѓе и вклучува:

 • Еден ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок (од 08:00 до 11:00 часот)
 • Слободен пристап до базените за време на летната сезона
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 4108 денари (66 €)
ВИП ваучерот е за двајца луѓе и вклучува:

 • Еден ноќевање во двојна луксузна соба
 • Еден појадок (од 08:00 до 11:00 часот)
 • Слободен пристап до базените за време на летната сезона
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е за двајца луѓе и вклучува:

 • Еден ноќевање во апартман
 • Еден појадок (од 08:00 до 11:00 часот)
 • Слободен пристап до базените за време на летната сезона
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

БОНУС:
* бесплатен ордевер или салата и чаша вино во ресторанот за вечера.
* 15% попуст на цени на рестораните
* можност за рано пријавување и доцно одјавување
* Попусти за на второ и трето ноќевање на лице место

Хотелски услуги

 • 26 стандардни соби
 • 7 делукс соби
 • 4 јуниор апартмани
 • 7 луксузни апартмани
 • 24-часовна рецепција
 • услуга во соба
 • перење, пеглање, хемиско чистење
 • прифаќа Visa, MasterCard, Diners Club, Discover кредитни картички

НАГРАДИ

Хотел Дрстар е добитник на наградата "Луксузен класичен хотел на годината" од страна на Luxury Travel Guide.
Luxury Travel Guide
е луксузен туристички водич, кој дава информации за најдоброто од светот на модата и дизајнот, туристички дестинации, хотели, спа центри, забава, храна и пијалоци, нови технологии. Партнерите за туристички водичи за луксуз се водечки светски компании и хотелски брендови.
Хотел Дрстар е носител на златна марка за квалитет "Автентична Бугарија" и член на Луксузни и бутик хотели - Првокласна селекција.
Хотел Дрстар Ви предлага два надворешни базени за возрасни и деца, како и летен бар. Хотелот располага со сауна, масажа, солариум.
Постои тениско игралиште до хотелот, а за љубителите на адреналинот хотелот нуди приватен авион.
Од пристаништето за мали бротчиња можете да отидете на романтична пловидба по реката Дунав, да ловите риба, да се восхитувате на зајдисонцето и Дунавското крајбрежје, или да отидете до романскиот град Калараси.
Капацитет на лотката е 6 седишта.
Времетраење на патувањето 30 минути.
Може да не сте слушнале за Сувите реки крај Силистра, но кога ги видите ќе бидете изненадени од убавината која се наоѓа овде. Ќе летате над кањони и карпести манастири. Неверојатно е да летате над реките, од кои некои исчезнаа пред стотина години. Овие реки имаат развиени неверојатни кањони и пештери, тешко достапни од земјата.
Екскурзии се изведуваат со Cessna и AN-2. Cessna е еден мотор, четири седишта, во кој најдобро можете да уживате во задоволството на летање.
Капацитет на авион - 3 лица
Времетраење на патувањето - 15 мин.

ЗНАМЕНИТОСТИ ВО СИЛИСТРА

 • Уметничка галерија
 • Археолошки музеј
 • Меџихи Табија тврдина
 • Римска гробница
 • Православна црква "Св. Петар и Павле "
 • Биосферски резерват Сребрена
 • Карпести манастири - Срелково
 • Етнографска куќа – град Алфатар
 • Црквата "Св. Троица "-  град Алфатар

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 години до 11,99 плаќаат 10 € на ден.
 • Деца над 12 години или трети возрасни плаќаат 18 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат рецепција.
 • Валидност на ваучерот: од 12 ноември до 20 декември 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 86/81 22 00, +359 889/00 98 90.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите вашата резервација диктирајќи го кодот на ваучетот на тел: +359 86/81 22 00, +359 889/00 98 90.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Дрстар, Силистра

Гр. Силистра, Р. Бугарија
Ул. Капитан Мамарчев №10
Тел.: +******,
Факс: +******
Моб. тел: +******
Е-mail: drustar@hoteldrustar.com
Website: www.hoteldrustar.com

 

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.11.2018 до 20.12.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.