На скијање во Добриниште - Ски комплекс Добриниште

Наем на опрема за скијање или сноубординг од Скијачки комплекс ДобриништеОбезбедете го вашиот скијачки одмор со резервација на скијачка или сноубординд опрема за изнајмување!

Опцијата за изнајмување на опрема за скијање или сноубординг е предоставена од скијачки комплекс Добриниште, и е можна само доколку имате резервација во хотел Добриниште или планинарските домови Безбог и Гоце Делчев.

ОПРЕМА ЗА СКИЈАЊЕ ИЛИ СНОУБОРДИНГ ПОД НАЕМ ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА: 2402 денари (38 €) - 50% = 1201 денар (19 €)
ВИП ваучерot е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Изнајмување скијачка или сноубординг опрема за 4 дена
 • Скиjачкиот комплет вклучува: скии, скијачки чизми, штеки за скијање. Комплетпт за сноубординг вклучува: сноуборд и чизми

Скијачки центар Добриниште
Скијачката зона има највисока точка од планинарскиот дом Безбог - 2240м. а најниската кота е до  планинарскиот дом Гоце Делчев на 1412м. Вклучува два ски лифтови со вкупна должина од 3200 м, два ски-влекачи; ски гардеробер; скијачко училиште. Одлични услови за почетници и напредни скијачи, како и за сноубордисти. Патеката е долга 5 километри, широка 10-30 метри и 826 метри денивелација; обезбедува избор помеѓу полесна и потешка патека определена од наклонот на теренот. Теренот околу планинарскиот дом Безбог, како и делот во стартната станица на лифтот, е идеално место за неквалификувани скијачи, почетници и деца.

Работно време на објектите: 8.30 - 16.00

/ последно тргнување од стартната станица - 15.45h, од планинарскиот дом Безбог - 16.15h. /

Ски гардеробер
достапни се три ски гардеробери, лоцирани во хотелот Добриниште, во планинарскиот дом Гоце Делчев и кај стартната станица на лифтот.

Сè е обезбедено за скијачите и сноубордерите. Просториите се пространи и удобни за користење.

За првите чекори на снегот се грижат професионални инструктори. Обуката може да биде индивидуална или во група.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи преди датата на истекување на понудата.  
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за наем за ЕДЕН скијачки или сноубординг комплет за четири дена.
 • Бројот на скијачки и сноубординг комплети е е ограничен.
 • Валидност на ваучер: од 14 декември 2018 год. до 23 јануари 2019 година.
 • Не важи за периодот од 30 декември до 02 јануари 2019 г.!
 • Опцијата за изнајмување на опрема за скијање или сноубординг е предоставена од скијачки комплекс Добриниште, и е можна само доколку имате резервација во хотел Добриниште или планинарските домови Безбог и Гоце Делчев.
 • По купување на Ваучери неопходно е да ја потврдите Вашата резервација испраќајки го  кодот на ваучерот, като и број на скијачки чизми и датите за изнајмување на e-mail:hoteldobrinishte@yahoo.com
 • Доколку немате резервација на посочениот e- mail од комплексот не Ви гарантираат можност за изнајмувањето на ски / сноуборд компети.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Ски комплекс Добриниште

Ски комплекс "Добриниште" 
Тел: +359 ******
Град Добриниште 
Тел: +359 ******- рецепција хотел "Добриниште"
Тел: +359 ****** 
- рецепција хотел "Добриниште"

E-mail: hoteldobrinishte@yahoo.com
Website: www.hoteldobrinishte.com

ВИП Понудата е обезбедена од Ски Комплекс Добриниште

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.12.2018 до 31.03.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.