Август и септември на Црно море во Созопол - Куќа за гости Орион

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Семеен хотел Орион, СозополСемеен хотел Орион Созопол се наоѓа во новиот дел на градот, во близина на Црно море, со поглед кон Созополскиот залив и стариот град. Местото е тивко и истовремено во близина на атракциите кои ги предлага туристичкото летувалиште Созопол. Амфитеатарот Аполонија, пристаништето, централната градска плажа и стариот дел на градот се само на 10 минути пеш од хотелот, а на 20 мин се наоѓа најголемата плажа Хармани. На 5 км се наоѓа замокот во Равадиново и новоотворениот аквапарк.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 853 денари (14 €)
Важи за сместување од 
27 август до 20 септември
Понудата е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Едeн појадок
 • Интернет
 • Детско катче

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1011 денари (16 €)
Важи за сместување од 
27 август до 20 септември
Понудата е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Детско катче

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
Важи за сместување од 
12 до 26 август
Понудата е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Интернет
 • Детско катче

Семеен хотел Орион предлага удобност на модерен хотел, романтична атмосфера, многу домашен комфор и топло гостопримство на сите свои гости. Хотелскиот дел располага со двокреветни и трокреветни соби и апартмани (со поглед кон морето, делумен морски поглед и без глетка). Апартманите се состојат од спална и дневна соба со софа на растегнување, голема тераса и бања. Сите простории се удобно опремени, опремени со клима уред, фрижидер, телефон, безжичен интернет, купатило и тераса.
Хотел Орион има убав ресторан - тераса, од која се отвора неверојатен поглед кон Созополскиот залив. Уживајте во вкусни јадења додека го набљудувате залезот!

Ресторанот нуди богато мени од бугарската национална кујна и рибни специјалитети,
домашно приготвени десерти, одбрани пијалаци, добра услуга и сето тоа на прифатливи цени.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Едно дете до 3.99 год. се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок;
 • Деца од 4 до 12.99 год. плаќаат на рецепција по 7 € за појадок и вечера и 5 € за појадок за периодот од 27.08 до 20.09 и 7.5 € за појадок и вечера за периодот 12 - 26.08.
 • Трет возрасен плаќа на рецепција по 9 € за појадок и вечера и 7.5 € за појадок за периодот од 27.08 до 20.09 и 10 € за појадок и вечера за периодот 12 - 26.08..
 • Доплата за сместување во двокреветна соба со поглед кон Црно море – 1.5 € на ден по лице.
 • Доплата за сместување во апартман – 5 € на ден на просторија за периодот 27.08 - 20.09 и 7.5 € за периодот 12 - 26.08.
 • Појадокот е на шведска  маса или компле појадок, во зависност од пополнетоста на хотелот
 • При  помалку од 10 гости  појадокот е компле / путер, џем, сирење, јајца, сирење, колбаси, зеленчук, кафе или чај /
 • Вечерата се состои од главно јадење и десерт.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на телефон: +359 899/85 21 40
 • Валидност на ваучер: 12 август до 20 септемви 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Орион

Гр.Созопол, Р.Бугарија
ул.Вихрен 28
Тел: +359 
******
e-mail: sozopolorion@yahoo.com
Website: 
www.hotel-orion.net

ВИП Понудата за Црно море 2017 е обезбедена од Семеен хотел Орион, Созопол

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.08.2017 до 20.09.2017

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.