Романтичен викенд за двајца во Стара Загора - Best Boutique Hotel

Еднодневен или дводневен пакет за двајца со појадок и романтична вечера во Бест Бутик хотел, Стара ЗагораBest Boutique Hotel е создаден целосно со мислата за комфор и комплетен одмор на своите гости. Хотелот ќе ве плени со својата уникатна архитектура , а неговата локација го прави лесно достапен од сите влезови на градот Стара Загора и го олеснува пристапот до сите знаменитости, државни и јавни институции во срцето на најдобриот град за живеење во Бугарија.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 6162 денари (100 €)
Ваучерот е за двајца и вклучува:
(важи за сместување од петок до недела)

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Романтична вечера со 4 степено сет мени со сезонски предлози и комплимент "шише вино"
 • Користење на сауна, ледена соба и зона за релаксација
 • Бесплатен Wi-Fi
 • IP телевизија
 • Сеф во собата
 • Бесплатен надворешен и затворен паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 10902 денари (177 €)
Ваучерот е за двајца и вклучува:
(важи за сместување од петок до недела)

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Две вечери со 4 степено сет мени со сезонски предлози и комплимент "шише вино"
 • Користење на сауна, ледена соба и зона за релаксација
 • Бесплатен Wi-Fi
 • IP телевизија
 • Сеф во собата
 • Бесплатен надворешен и затворен паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ

Хотелот располага со 52 соби, 3 апартмани, ВИП апартмани и VIP мезонети. Преку уникатниот мебел и естетско присуство е постигнато чувство на комфор и удобност во собите. Сите тие имаат мини-бар, IP TV со 32 "LED HD телевизор, клима уред со можност за индивидуално прилагодување на температурата, автоматска телефонска централа, бесплатен безжичен интернет, широкопојасен WLAN интернет, сеф, купатило со туш кабина и Паник-копче, фен за коса.
  Хотелот предлага на Ваше располагање:

 • Ресторан и лоби-бар на 2 спрат, кои нудат можност за одделување на индивидуални катчиња за повеќе дискреција и спокојство;
 • Сала за појадоци на 2 спрат;
 • Сала за состаноци со 12 седишта на 2-ри кат, со целосна опремаа;
 • Конференциска сала со 90 места на кат 2, опремена со се што е потребно за одржување на разни настани;
 • Терминална зона на 3 спрат;
 • Подземен паркинг ниво -1.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за двајца возрасни.
 • Деца до 6 години престојуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 12 години се доплаќа 12.5 €на ден.
 • За деца над 12 години е потребна дополнителна исплата од 55.00 лева.
 • Максималната искористеност во двокреветна соба е две возрасни и две деца.
 • Сите доплати се вршат на рецепција при сместувањето.
 • При отказ на резервација до 3 дена пред датумот на сместување хотелот задржува сума во износ од едно ноќевање.
 • Можност за промена на датумот на користење на ваучерот во рок од 7 дена пред датумот на резервирање.
 • Валидност на ваучерот: од 3 септември до 20 декември 2018 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 42/98 88 00.
 • По купувањето на ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот по телефон: +359 42/98 88 00.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Best Boutique Hotel

бул. Патриарх Евтимиj №79
Стара Загора, Р. Бугарија

Тел: +359 ******; +******
Email: bbh@hotel-stz.com
Website: www.hotel-stz.com

 

ВИП Понудата е обезбедена од BEST BOUTIQUE HOTEL, Стара Загора!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.09.2018 до 20.12.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.