Нова активна понуда од Семеен хотел Алфаризорт Чифлик:

Пакети со појадок и вечера + минерален базен во Семеен хотел Алфаризорт Чифлик***

Простанало време:
Цена: 1422ден.

Октомври крај Тројан Бугарија - Семеен хотел Алфаризорт Чифлик

Пакети со појадок и вечера + минерален базен во Семеен хотел Алфаризорт Чифлик***Семеен хотел "Алфаризорт Чифлик" *** се наоѓа во срцето на Централен Балкан, до с. Чифлик, едно од најпознатите  I магични места во тројанската Стара планина. Вгнезден помеѓу природните резервати Кашка, Василева и Козја стена, местото е дел од Националниот парк Централен Балкан. Се наоѓа на 16 километри јужно од Тројан, во близина на изворот на реката Бели Осам. Благодарение на 9-те хидротермални изворот во регионот, селото стекнува слава како СПА центар и се етаблира како СПА центар за рехабилитација. Седум од изворите се со температура од 50- 61 степени, нискоминерализирани и слабо алкална, а два од изворите се со нерадонови води.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1201 денар (39 €)
Понудата е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен со топла минерална вода со топило и дел за пливање
 • Сауна; Руска бања соба, соба за релаксација
 • Паркинг
 • Wi-Fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 3144 денари (51 €)
Понудата е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Надворешен базен со топла минерална вода со топило и дел за пливање
 • Сауна; Руска бања соба, соба за релаксација
 • Паркинг
 • Wi-Fi во заедничките делови на хотелот
 • Туристичка такса

 

Вгнезден помеѓу резервите Кашка, Василева и Козја стена, местото  е дел од Националниот парк Централен Балкан. Се наоѓа на 16 километри јужно од Тројан, во близина на изворот на реката Бели Осам. . Благодарение на 9-те хидротермални изворот во регионот, селото стекнува слава како СПА центар и се етаблира како СПА центар за рехабилитација. Седум од изворите се со температура од 50- 61 степени, нискоминерализирани и слабо алкална, а два од изворите се со нерадонови води.

Во близина на хотелот се наоѓа термален извор со топла минерална вода 52 °, извира од длабочина 1000 метри, со лековито - профилактички својства.

Алфарорит Чифлик е на 30-минутно возење од ски-патеката на Беклемето. Оддалечен е на 210 километри од Софија и 130 километри од Пловдив, а од околните градови Ловеч е на 52 километри, Севлиево - 72 километри, Плевен - 88 километри, Габрово - 100 км, Враца - 155 километри.

Семејниот хотел има нов сопственик и нов менаџер. Сите соби се реновирани.

Со поглед кон реката се гради нов СПА центар, кој ќе располага со сауна, руска бања, соба за релаксација, контрастна туш, "ледено ведро" и масажен кабинет. До моментот на неговото завршување (летото 2017 год.), клиентите на хотелот уживаат во надворешен минерален базен со "топило" и дел за пливање и сауна.

Исто така целосно е реновиран надворешниот минерален базен, располага веќе со детска секција "топило" и дел за пливање. Ресторанот, таверната, базенот и лоби барот се реновирани. Ќе има и нова конференциска сала со 50 седишта. До моментот на нејзиното завршување, хотелот обезбедува просторија, погодна за мали конференции до 20 луѓе.

За децата, крај реката се гради игралиште и зоо катче со зајаци, мини-кокошки и диви патки. Исто така има посебно детско катче во лоби барот, располага со бројни игри, интересни детски книги и енциклопедии, како и место за игра.

Семејниот хотел нуди бесплатен паркинг, бесплатен Wi-Fi во заедничките простории на хотелот бесплатен сеф на рецепција и соба за чување на багаж.

Услови на понудата

 • Ваучерот за ВИП треба да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За деца до 6,99 години – БЕСПЛАТНО.
 • За деца од 7.00 до 11.99 – се доплаќа 12.5 € на ден на база на пакетот.
 • За деца над 12 год. или трет возрасен на дополнителен кревет – се доплаќа 18 € на ден на база на пакетот.
 • Валидност на понудата: од 01 до 31 октомври 2017 година
 • Пред нарачка на ваучерите, треба да прашате за слободни места на тел. број: +359 893/67 82 61.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи до кодот за ваучер на тел: +359 893/67 82 61.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Алфаризорт Чифлик

Тројан
с. Чифлик 5661, ж.к. вилна зона

Тел: +359 ******
E-mail: info@alfaresort.bg
Website: 
www.alfaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен хотел Алфаризорт Чифлик***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.09.2017 до 31.10.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.