СПА одмор во Вршец, Бугарија - SPA Hotel & Balneo Medicus

Еднодневен пакет со појадок + користење на СПА услуги во Хотел Медикус****, ВршецИзвор на здравје, живот, сила, романтика и пренесување во една спокојна приказна Ви нудиме во СПА Хотел Медикус - најновиот четириѕвезден СПА комплекс во градот Вршец!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)

Важи за сместување од недела до четврток вклучително. При желба за сместување во викенд (Петок и Сабота или Сабота и Недела) се доплаќа 10 € по лице на вечер.
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Финска Сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Авантуристички туш
 • Сала за релаксација со топли лежалки
 • WI-FI интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1580 денари (25 €)

Важи за сместување од недела до четврток вклучително. При желба за сместување во викенд (Петок и Сабота или Сабота и Недела) се доплаќа 10 € по лице на вечер.
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Сала за релакцасија со топли лежалки
 • WI-FI интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Место за сите кои преферираат удобност, спокој и гостопримството, кристално чиста и лековита минерална вода. Хотел Медикус нуди два тематски ресторани во кои да ја пробате  нашата вкусна  кујна, лоби бар, во кој да споделите пијалок со пријателите, како и најголемиот СПА центар во Вршец!

СПА Хотел Медикус се наоѓа во центарот на одморалиштето Вршец во непосредна близина на градските бањи и старото казино. СПА Хотелот  предлага за своите гости 27 апартмани, со можност за употреба на дополнителни кревети и 6 Делукс двокреветни соби. Сите простории во спа хотел Медикус се опремени со телефон, телевизор, клима уред, мини бар, фен, паник копче и озвучување за музика во бањите.
 

Локација:
Вршец е познат како еден од најзелените и еколошки градови во Бугарија. Одморалиштето е сместено на 380 метри надморска височина, каде високите планински венци го штитат од студени ветрови и осцилацијата на температурите и го прават воздухот пријатен и свеж. Важна предност е фактот дека Вршец е лесно достапен, се наоѓа на 92 километри северно од Софија, кога се патува преку превојот Петрохан и 130 км од главниот град Софија по автопатот Хемус. Од пристаништето Лом на реката Дунав е оддалечен 70 километри, а од пристаништето Видин на 90 километри. Познато балнеолошко одморалиште, со уникатна клима, убава природа и лековити минерални води.
Како единствен град во северозападна Бугарија, Вршец нуди комбинација од минерални извори, воздух  заситен со кислород и прекрасна природа која го опкружува, името на Вршец се претвора во одморалиште за за здравје за секого.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за две лица, сместени во апартман или двојна соба.
 • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно со вклучен појадок.
 • Деца од 6 до 12.99 год. - Доплата 10 € на вечер со вклучен појадок.
 • За деца над 12 год. и трет возрасен, сместени на дополнително легло, се доплаќа на лице место во хотелот 15 €, на база ноќевање со појадок.
 • За користење на ваучерот во деновите петок и сабота или сабота и недела може да доплатите на рецепција – 10 € по лице на вечер.
 • Резервации се прифаќаат само за веќе  купени ваучери и добиен код на Вип ваучерот!
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 30 јуни 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 700/12 305; +359 95/272 050.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

SPA Hotel & Balneo Medicus

СПА и Балнео Хотел Медикус
Гр. Вршец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: Спа Хотел Медикус
Website: www.medicus.bg 

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер СПА и Балнео Хотел Медикус гр. Вршец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.05.2018 до 30.06.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Зимување на Пирин планина

Цена: 3 539ден. 1 770ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.