СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort***** Sandanski

Едноневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + СПА во Медите СПА Хотел****, Сандански - БугаријаМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.
 

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Детско катче
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2528 денари (41 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Детско катче
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса

Ве покануваме да го посетите Mедите SPA центар и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања за викенд.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 5,99 год. на дополнително легло - 10 € за делничен пакет и 12.5 € за викенд пакет.
 • Деца над 6 год. и трет возрасен на дополнително легло - 18 € за делничен пакет и 25 € за викенд пакет.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • Период на сместување: од 16 јули до 30 ноември 2018 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort***** Sandanski

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.07.2018 до 30.11.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.