Нова Година во Сандански, Бугарија - Medite SPA Resort***** Sandanski

Тридневен пакет со појадок, вечера, празнична новогодишна вечера и СПА во Медите СПА Хотел****, СанданскиМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.

ТРИДНЕВEН ПРАЗНИЧЕН ПАКЕТ: 28314 денари (460€) - 50% = 14157 денари (230 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери во новоотворената таверна ,,СОФРА,,
 • Празнична Новогодишна вечера со програма во ресторанот на комплексот
 • Користење на СПА пакет во новоотворениот спа центар (на 50 метри): парна бања, јодна соба и зона за релаксација
 • Внатрешен, надворешен и детски базен
 • Фитнес
 • Тениско игралиште
 • Безжичен интернет
 • Надворешен паркинг
 • Детско игралиште
 • Туристичка такса
 • Бесплатен трансфер до градот /по возен ред/

Ве покануваме да го посетите медите SPA центарот и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 2 год. со двајца родители се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 2 до 9 годишна возраст плаќаат на рецепцијата на хотелот 72 € за пакетот.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 Декември 2015 год. до 02 Јануари 2016 год.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort***** Sandanski

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +****** 
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2015 до 02.01.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.