SUPER LAST MINUTE СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort***** Sandanski

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Медите СПА Хотел****, Сандански - БугаријаМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.
 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 3855 денари (62 €) - 50% = 1928 денари (31 €)
Вип ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера во новоотворената таверна "СОФРА" со музика во живо
 • Користење на внатрешен базен
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • безжичен интернет
 • Надворешен паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса
 • Бесплатен превоз до градот /по возен ред/

Ве покануваме да го посетите Mедите SPA центар и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Доплата за датуми 25 и 26 декември – 5 € на човек
 • Доплата за апартман – 7.5 € на човек за двата хотели
 • Дете до 5 год. се сместува бесплатно / без вклучена вечера /
 • Дете од 5 до 12 г на дополнително легло – 10 € со вклучена вечера
 • Возрасен на дополнително легло – 12.5 € со вклучена вечера
 • Период на сместување: од 24 до 30 декември 2016 год.
 • Понудата важи до исцрпување на промотивните соби за двата хотели / 15 простории  во СПА Хотел Медите 4 * и 20 простории во Апарт хотел Медите 3 * /. При пополнување на слободните места во таверната, вечерите ќе се организираат во ресторан Медите.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort***** Sandanski

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +****** 
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.12.2015 до 30.12.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.