СПА релаксација во Велинград - Гранд Хотел Велинград

Делнични пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Делнични пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 3160 ден.
Купете

Дводневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 6004 ден.
Купете

Тридневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 8532 ден.
Купете

Четиридневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 10744 ден.
Купете

Петдневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 12640 ден.
Купете
Валидност 05.02.2018 - 29.03.2018
Цена на човек/ден 2528 - 3160 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 8 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.+
 • Дете до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца 6-11.99 години на дополнителен кревет доплаќаат 30% од цената за возрасен на ден.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнителен кревет доплаќаат 70% од цената за возрасен на ден.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 февруари до 29 март 2018 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викондот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Делнични пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 3160 ден.
Купете

Дводневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 6004 ден.
Купете

Тридневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 8532 ден.
Купете

Четиридневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 10744 ден.
Купете

Петдневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 12640 ден.
Купете
Валидност 05.02.2018 - 29.03.2018
Цена на човек/ден 2528 - 3160 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 8 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.+
 • Дете до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца 6-11.99 години на дополнителен кревет доплаќаат 30% од цената за возрасен на ден.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнителен кревет доплаќаат 70% од цената за возрасен на ден.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 февруари до 29 март 2018 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викондот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со пет ѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е царството на топлата минерална вода. Гранд Хотел Велинград е лоциран на живописен рид во населбата Чепино на истоимениот град. SPA хотел кој нуди панорамски поглед на своите гости кон прекрасната борова шума наоколу, неверојатно место за спа одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3160 денари (51 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двоjна соба Делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера на сет мени по избор
 • Внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки размери
 • Внатрешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6004 денари (97 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двоjна соба Делукс
 • Два појадоци
 • Две вечери на сет мени по избор
 • Внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки размери
 • Внатрешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8532 денари (138 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двоjна соба Делукс
 • Три појадоци
 • Три вечери на сет мени по избор
 • Внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки размери
 • Внатрешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10744 денари (174 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двоjна соба Делукс
 • Четири појадоци
 • Четири вечери на сет мени по избор
 • Внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки размери
 • Внатрешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12640 денари (205 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двоjна соба Делукс
 • Пет појадоци
 • Пет вечери на сет мени по избор
 • Внатрешен базен со минерална вода со полуолимписки размери
 • Внатрешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

Гранд хотел Велинград располага со 82 соби - 12 стандардни, 50 Делукс, 5 гигант Делукс, 4 апартмани тип Јуниор, 4 Делукс апартмани, 5 VIP апартмани со пространа бања со посебна туш кабина и џакузи и 2 претседателски апартмани - гарантиран луксуз за време на Вашиот одмор.
Делукс соба- - 35 метри  квадратни, опремен со централна климатизација, LCD телевизор, интерактивна  IP телевизија со VoD (видео на барање), бесплатен безжичен интернет, минибар, две поединечни кревети или спална, бања со туш кабина или када, фен, тераса со поглед кон базенот, шумата  или градот.

Grand Hotel Velingrad - GRAND SPA - СПА ЦЕНТАР
Специјално дизајниран и изграден од германска фирма на вкупна површина 1200 м2. Spa & Wellness центарот со изобилство на топла минерална вода е екслузивен рекреативен центар, поделен на 2 зони: Зона општ  дел - слободен пристап (Користењето е вклучено во цената на Вашата соба / апартман).
Хотелот располага со 4 базени со минерална вода: внатрешни: пливање полуолимписки размери  (22м x 10м) и детски, како и големо џакузи, и надворешен: топол зимски (работи во периодот 01.12.2010 - 10.01.2011) и летен.
Гранд хотел Велинград инсистира на срдечен  прием и ќе ве натера да се чувствувате како дома. На располагање на гостите на SPA хотелот се пријатен лоби бар, класичен ресторан, таверна, бар базен, пијано бар и бар со сала за куглање. Дали е појадок или ручек, попладневно кафе или коктел, брачна прослава или гала- вечера, ние ќе се погрижиме  за Вашето задоволство!
Локалите во хотелот придаваат дополнителен сјај на нашите понуди:
Уште со влегувањето во Гранд хотел Велинград, ќе бидете поздравени од топла пријателска атмосфера и внимателна услуга!
Лоби Бар
располага со 32 места и се наоѓа во простран дневна хол. Импресионира со стилска и софистицирана атмосфера. Во него можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и колачи. Вечер звучи тивка, жива музика крај каминот.

Ресторан
Класичен ресторан со бугарска и медитеранска кујна и е отворен во текот на целиот ден за сите кои го  избрале  Велинград за својот одмор.
Таверна
Во таверната на Гранд Хотел Велинград може да пробате вкусни бугарски и родопски специјалитети приготвени по стари бугарски рецепти.
бар базен
Можете да се скриете од летните горештини во свежината на нашиот Бар-Базен, кој предлага богата разновидност на  освежителни пијалоци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.+
 • Дете до 5,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца 6-11.99 години на дополнителен кревет доплаќаат 30% од цената за возрасен на ден.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнителен кревет доплаќаат 70% од цената за возрасен на ден.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 февруари до 29 март 2018 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викондот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.02.2018 до 29.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.