СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Рич - Велинград

Дводневен делничен пакет со појадок, ручек + користење на СПА услуги во Спа Хотел Рич****, Велинград

Спа хотел Рич **** се наоѓа во Спа центарот  на Бугарија - Велинград. Туристичкиот комплекс комбинира атмосферата на градот со безбројните минерални извори, комплетен одмор и закрепнување со последните достигнувања во Спа технологијата, незаборавни атракции во нашата таверна, ноќен бар и лоби бар.
Неприкосновен лидер во Спа и Велнес туризмот е Спа Хотел Рич, номиниран од Бугарската здружение и угостителството за Хотел број 1 на Бугарија за 2005, a од списание Туризам и рекреација за Хотел број  1 за 2006 година.
Ви претставуваме ВИП понуди за СПА одмор  од Спа хотел Рич, Велинград.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: 8595 денари (140 €) -50% = 4298 денари (70 €)
Понудата важи за сместување во работни денови (од Недела до Четврток). При желба за сместување во викенд (Петок и Сабота) - се доплаќа на лице место во хотелот по 14 € на ден по лице.
Еден ваучер е за 1 (еден) човек, сместен во двокреветна луксузна соба при двојно сместување.

 • Две ноќевања во двоjна луксузна соба
 • Два појадоци на шведска маса
 • Два ручеци на тристепено сет мени
 • Надворешен и внатрешен минерален базен
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • ВИП џакузи на ВИП терасата со минерална вода
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Емоционален авантуристички туш
 • Парна бања
 • Зона за релаксација
 • Vip терасата со лековити Топила со минерална вода содржи сероводород, минералната вода содржи метасилициумска киселина и морска вода збогатена со соли на магнезиум. Водата во трите Топила има широк спектар на дејство и има поволно влијание врз кожата, косата, ноктите, нервниот систем, локомоторниот апарат, зглобовите и друго.
 • Теретана  со протеин бар
 • Затворено детско катче со аниматори од 10:00 до 24:00 часот
 • Детско катче на отворено
 • Интернет wi-fi
 • Обезбедуван паркинг
 • Осигурување

Хотелот има статус од четири ѕвездички. Спа Хотел Рич располага со вкупно 51 соби. Апартманите се 6 на број, 35 се двојните луксузни соби, 2 соби де лукс, 7 двојни стандардни соби. Хотелските соби се наоѓаат на 5 ката, а под нив се рецепцијата, СПА центарот и нивото на лоби-барот. Има паркинг, кој е обезбедуван 24 часа. Голем дел од просториите се со тераса и одличен поглед кон центарот на градот или кон боровиот  парк до хотелот.


 

Двокреветна соба- лукс:
Собите се со брачен кревет, погодни како за самостојно сместување, така и за парови. Дополнителните канапе - 1 или 2 даваат можност за сместување на 1 или 2 деца или возрасни. Тие се со тераси и без тераси, собите се за непушачи. На располагање на нашите гости се брз безжичен интернет, LCD телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, собна услуга, бања со када и туш, фен, козметички огледало.

СПА и Велнес:
Зоната за Спа и Велнес вклучува: Надворешен и внатрешен базен со минерална вода; Џакузи со минерална вода; Пештера со распоредени во неа: класична сауна, инфраред  кабина, парна бања, емоционален  туш, топли лежанки за релаксација; Бањи базирани на  магичниот дејство  на светски познатата велинградска минерална вода со додадени соли, алги, масла; Масажни кабини организирани во самостоен сектор Ви осигуриваат  спокојство и дискреција. Внатрешноста е целосно усогласен со различните  класични и егзотични ритуали. Високо квалификуван персонал се грижи за  гостите по индивидуални програми прилагодени на нивните желби и конкретна состојба.

Таверна Омар:
Прочуената Таверна "Омар" е со капацитет од 180 места има  свежа градина со ражен, скара и печка на дрва. Чувството за автентична битова атмосфера е надополнета од страна на вкусно приготвените бугарски јадења и волшебна музика во живо.

Класичен ресторан:
Автентичен кралски комфор. Декоративен малтер и  рачно ткаен  текстил по индивидуален проект ја надополнува луксузната атмосфера. Класичниот ресторан располага со 40 места и е погоден за една незаборавна вечер.

Ноќен бар:
Ноќен Бар "Рич" претставува префинет бар што им нуди на своите клиенти Евергрин и ретро музика со вариететна програма, претставена  од страна на професионален DJ, кој се грижи  за желбите на гостите. Барот "Рич" има  100 места. Клиенти се сместуваат  на сепаре и на располагање е подиумот каде ноќната забава  не запира.

Летна Градина Фонтани:
Ако сакате да уживате во чаша ароматично кафе, префинет  коктел или пијалок - ова е вашето место. Меѓу егзотични шатори, разиграни  и илуминирачки фонтани, убавина и спокојство, многу зеленило. Тука може да се види единствениот од ваков вид на Балканот отворен параклис-икона на Пресвета Богородица - Ширшаја небесата. Локацијата е погодна за организирање на детски забави, бидејќи во напосредствена близина се наоѓа и детско катче.

ВИП Понуди за СПА одмор, предоставени од нашиот партнер - Спа хотел Рич**** гр. Велинград

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери
 • Ваучерот важи за ЕДЕН човек, сместен во двоjна соба Де Лукс, при двојно сместување
 • Дете од 0 - 5,99 години - бесплатно сместување на дополнително легло (кај две лица кои плаќаат целосен износ) на база ноќевање со појадок. Неопходна е  копија од матичен извод на раѓање на детето, којшто ја потврдува неговата возраст.При неприлагање на документ, автоматски се наплаќа дополнително легло.
 • Дете од 6 - 11,99 години на дополнително легло (кај две лица кои плаќаат целосен износ) на база ноќевање со појадок и ручек доплаќа 12.5 € на вечер.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнително легло 20 € на вечер на база ноќевање со појадок и ручек.
 • Местата за сместување се ограничени до исцрпување на типот просторија наведени во понудата.
 • Задолжително е да направите претходно барање за слободни места за саканиот период на рецепцијата на хотелот 'Рич "
 • Потребна е претходна резервација на тел; +359 0359 5 78 03; +359 888 35 10 10.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО се претставува испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 17 јули до 15 август 2017 година.
 • Сместувањето во хотелот е после 14.00 часот
 • Ослободувањето на собите е до 12.00 часот, можност за подоцнежно ослободување на просторија – 15 €.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € по лице на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Рич - Велинград

СПА хотел Рич  е луксозен  4-звезден хотел в Велинград с удобно местоположение в най – големия градски парк на Велинград сред вековни борови дървета и в непосредствена близост до центъра на града. Хотелът предлага 51 просторни и наскоро реновирани помещения в удобна, приятна и отпускаща обстановка – луксозно обзаведени стаи и апартаменти. Комплексът е изцяло снабден с минерална вода.

 

Уникално предимство на СПА хотел Рич са екологично чистите зеленчуци и пресни месни продукти – собствено производство, които се използват за приготвянето на ястията в  ресторанта на хотела.
В СПА центъра на хотела гостите могат да релаксират и да се възстановят. След  уникалните и ревитализиращи процедури и СПА терапии, фризьорски и козметични услуги не само ще изпитате  удоволствие и ще релаксирате, а и ще се завърнете у дома със събудени сетива и в перфектна форма.
А най-малките гости на комплекса могат да се забавляват в  детския кът с безплатна анимация или на детската площадка със сертификат за безопасност.

 

Хотелът има статут четири звезди. Спа Хотел Рич разполага с общо 51 помещения. Апартаментите са 6 на брой, 35 са двойните луксозни стаи, 2 стаи де лукс, 7 двойните стандартни стаи. Хотелските стаи са разположени на 5 нива, като преди тях са рецепционният етаж, СПА центъра и нивото на лоби-бара. Има паркинг, който е 24 часа охраняем. Голяма част от помещенията са с тераса и чудесен изглед към центъра на града или към боровия парк до хотела.

 

Двойна стая лукс:
Стаите са с двойно легло, подходящи както за самостоятелно настаняване,  така и за двойки.  Допълнителните разтегателни дивани - 1 или 2  дават възможност за настаняване на 1 или 2 деца или възрастни.  Те са с тераси и без тераси, като стаите са за непушачи. На разположение на нашите гости са високоскоростен безжичен интернет, LCD телевизор, климатик, мини бар, централно подово отопление, рум сервиз, баня с вана и душ, сешоар, козметично огледало.

 

СПА и Уелнес:
Зоната за Спа и Уелнес  включва: Външен и вътрешен басейн с  минерална вода; Джакузи с минерална вода; Пещера с разположени в нея: класическа  сауна, инфрачервена кабина,парна баня, емоционален душ, топли лежанки за релакс; Вани базирани на вълшебното действие на световно известната велинградска минерална вода с добавени соли, водорасли, масла; Масажни кабини организирани в самостоятелен сектор осигуряващ пълен покой и дискретност. Интериорът е изцяло съобразен с различните класически и екзотични ритуали. Високо квалифициран персонал обгрижва гостите по индивидуални програми съобразени с желанията и конкретното им състояние.

 

Таверна Омар:
Прочутата таверна "Омар" е с капацитет 180 места  и прохладна градина  с чеверме, барбекю и пещ на дърва със 200 места. Усещането за автентична битова атмосфера се допълва от вкусно приготвените български ястия и завладяващата жива музика.

 

Лятна Градина Фонтаните:
Ако желаете да се насладите на чаша ароматно кафе, изискан коктейл или напитка - това е мястото. Сред екзотични шатри, пеещ и илюминиращ фонтан, красота и спокойствие, много зеленина.  Тук може да видите единствения по рода си на Балканите открит параклис-икона на Пресвета Богородица - Ширшая Небес.  Мястото е подходящо за организиране на детски партита, тъй като в напосредствена близост се намира и детската площадка.

Гр. Велинград, Р. Бугарија  
Бул. Соединение 500
Tел: +359 359 5 78 03      
Tел: +359 359 5 04 41
Моб: +359 888 35 10 10
Е-mail: [email protected] 
WebSite: www.hotel-rich.com

ВИП Понуди за СПА одмор, предоставени од нашиот партнер - Спа хотел Рич**** гр. Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.07.2017 до 15.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.