Нова активна понуда од Балнео СПА Хотел Свети Спас:

Освоете дводневен одмор за двајца во СПА престолнината на Балканот во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Простанало време:
Купувате за 13841ден. 0ден.

Ѓурѓовден во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Празнични пакети со појадок, и вечера со музичка програма и користење на СПА услуги во Балнео Хотел Свети Спас*****, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 12577 денари (204 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + едно дете до 6 год. и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Двa појадоци на шведска маса
 • Две вечери / Празнични вечери на 05 и 06.05.2018/
 • Користење на базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода, 2 надворешни џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Зона за релаксација
 • Детски минерален базен
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче со професионални аниматори секој ден од 10:00 - 13:00 часот и 17:00 - 22:00 часот

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 15105 денари (245  €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + две деца до 6 год. и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Двa појадоци на шведска маса
 • Две вечери / Празнични вечери на 05 и 06.05.2018/
 • Користење на базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода, 2 надворешни џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Зона за релаксација
 • Детски минерален базен
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче со професионални аниматори секој ден од 10:00 - 13:00 часот и 17:00 - 22:00 часот

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете од 6 до 12 год. со двајца возрасни доплаќа 7.5 € на ден - ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен во апартман се доплаќа  35 € за сместување за на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучер: од 04 до 06 мај 2018 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација до 05.04.2018 – се рефундира сумата.  При анулирање на резервација по овој датум – се задржува 50% од сумата за резервацијата.
 • При анулации до 3 дена пред датата на сместување се задржува 75% од сумата за резервацијата.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.05.2018 до 06.05.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.