Нова активна понуда од Викенд населба "Романтика форест":

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок за сместување во вила во Викенд населба Романтика Форест

Простанало време:
Цена: 3128ден.

Одмор во планината Родопи - Викенд населба "Романтика форест"

Еднодневен делничен или викенд пакет за сместување во вила со појадок или со појадок и вечера во Викенд населба Романтика ФорестВикенд населба "Романтика Форест" е лоциран во областа на вештачкото езеро "Широка полјана" на 1530 метри надморска височина. Свежата пријатна клима и големиот број сончеви денови имаат стимулативно лековит и профилактички ефект. Ова е една поинаква викенд населба, има атмосфера со планински стил, во комбинација со многу шума и многу катчиња за одмор. Се наоѓа во близина на градот Доспат и е на 100 км од Банско. Гостувањето во викенд населба "Романтика Форест" е идеално место за да ги откриете најубавите пештери во Бугарија.
Населбата работи целогодишно и е соодветно место за индивидуални и групни посети, за водење бизнис состаноци, семинари, корпоративни настани, фамилијарни прослави; погоден е за луѓе кои водат грижа за своето здравје и спортски дух.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1019 денари (16 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1177 денари (19 €)
(Важи за сместување во петок и напуштање во недела)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени 
четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1722 денари (28 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2038 денари (33 €)
(Важи за сместување во петок и напуштање во недела)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени 
две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1493 денари (24 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1651 денар (27 €)
(Важи за сместување во петок и напуштање во недела)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени 
четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2196 денари (36 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 2512 денари (40 €)
(Важи за сместување во петок и напуштање во недела)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА центар (сауна, парна бања и џакузи)
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Петнаесет двокатни вили се опкружени со борова шума и се наоѓаат околу прекрасниот брег на езерото. Од верандите се открива незаборавен поглед, а пријатниот ентериер и каминот ги прават погодни за туризам во секоја сезона од годината. Првиот кат е оформен како пространа дневна соба со камин, а на вториот кат се спалните соби.
Секоја вила има телевизор и кабелска телевизија, бања со туш кабина, внатрешен телефон, обезбедување, противпожарен систем, прибор за јадење, скара. Од дневната соба се излегува на пространа веранда со поглед кон езерото. Четири од вилите се со две спални соби, а останатите единаесет - со три. Куќите се погодни за сместување на 4 до 6 гости. Бидете наши гости и потопете се во светот на недопрената природа на магичната планина Родопи.
Родопите се како море од темнозелени ридови. Дури само за миг да се восхитувате на прекрасната панорама и го поишете кристално чистиот воздух, вие засекогаш ќе се вљубите во магичните Родопи - планината на легендарниот Орфеј. Убавината на Родопите е неповторлива, велат древните мудреци.

Викенд населбата "Романтика Форест" е прекрасно место за одмор за луѓе кои бараат здравје и
виталност, допир со природата и неповторливи искуства. Ви предлагаме вкупно 16 вили. 10 од вилите се со три спални за 6 луѓе, 5 вили со 2 спални за 4 лица и 1 ВИП Вила за сместување на до 10 луѓе. Овде има легенда која ќе слушнете - легендата за "Кавал тепе" ...
Можност за во високопланински риболов, лов, јавање, водени спортови, велосипедски тури, фото лов на птици, билки и незаборавни прошетки по Еко патеките низ планината. Населбата е дел од "Натура 2000" / еколошки систем за заштитени подрачја во Европската унија /.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени две или четвири лица.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат на рецепција 5 € на ден.
 • Доплата за исхрана за возрасен: појадок – 3.5 €, ручек – 4 € и вечера – 7 €.
 • Исхрана за дете  од 4 до 12 год. возраст: појадок – 2.5 €, ручек – 3 € и вечера – 4 €.
 • Дополнителни платени услуги, по желба на клиентот: јавање, бродче со 10 места, велосипеди, кану, педалинки, пинг понг, бадмингтон, спортски риболов.
 • Сместување по 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 април 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 899/91 87 93 и +359 893/38 49 61.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба "Романтика форест"

Викенд населба"Романтика Форест"
Опшина Батак, Р. Бугарија
брана Широка полјана
Mесност "Кавал тепе"
Тел: +359 ******
Тел: +359 ****** 
E-mail: romantikaf@abv.bg

Website: www.vsromantica.com

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба "Романтика Форест"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.03.2018 до 30.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.