Одмор во планината Родопи - Викенд населба "Романтика форест"

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок во вила во Викенд населба Романтика Форест

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок во вила во Викенд населба Романтика Форест

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за две лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 3128 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за две лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 3950 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за четири лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 4045 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за четири лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 4898 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за шест лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 5309 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за шест лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 6446 ден.
Купете
Валидност 03.11.2018 - 10.01.2019
Цена на човек/ден 884.8 - 1975 ден.ден/ човек
Местоположба Батак
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени две, четири или шест лица.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат на рецепција 7.5 € за ноќевање со појадок.
 • Доплата за исхрана за возрасен: појадок – 3 €, ручек – 5 € и вечера – 7.5 €.
 • Исхрана за дете  од 4 до 12 год. возраст: појадок – 2.5 €, ручек – 3 € и вечера – 4 €.
 • Сместување по 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 03 декември 2018 год. до 10 јануари 2019 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните државни празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 899/91 87 93 и +359 893/38 49 61.
 • Видете ги сите општи услови.

Викенд населба"Романтика Форест"
Опшина Батак, Р. Бугарија
брана Широка полјана
Mесност "Кавал тепе"
Тел: +359 899/ 91 87 93
Тел: +359 893/ 38 49 61 
E-mail: romantikaf@abv.bg

Website: www.vsromantica.com

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба "Романтика Форест"

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок во вила во Викенд населба Романтика Форест

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за две лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 3128 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за две лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 3950 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за четири лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 4045 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за четири лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 4898 ден.
Купете

Еднодневен делничен пакет со појадок во вила за шест лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 5309 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во вила за шест лица во Викенд населба Романтика Форест

Цена: 6446 ден.
Купете
Валидност 03.11.2018 - 10.01.2019
Цена на човек/ден 884.8 - 1975 ден.ден/ човек
Местоположба Батак
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени две, четири или шест лица.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат на рецепција 7.5 € за ноќевање со појадок.
 • Доплата за исхрана за возрасен: појадок – 3 €, ручек – 5 € и вечера – 7.5 €.
 • Исхрана за дете  од 4 до 12 год. возраст: појадок – 2.5 €, ручек – 3 € и вечера – 4 €.
 • Сместување по 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 03 декември 2018 год. до 10 јануари 2019 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните државни празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 899/91 87 93 и +359 893/38 49 61.
 • Видете ги сите општи услови.

Викенд населба"Романтика Форест"
Опшина Батак, Р. Бугарија
брана Широка полјана
Mесност "Кавал тепе"
Тел: +359 899/ 91 87 93
Тел: +359 893/ 38 49 61 
E-mail: romantikaf@abv.bg

Website: www.vsromantica.com

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба "Романтика Форест"

Викенд населба "Романтика Форест" е лоциран во областа на вештачкото езеро "Широка полјана" на 1530 метри надморска височина. Свежата пријатна клима и големиот број сончеви денови имаат стимулативно лековит и профилактички ефект. Ова е една поинаква викенд населба, има атмосфера со планински стил, во комбинација со многу шума и многу катчиња за одмор. Се наоѓа во близина на градот Доспат и е на 100 км од Банско. Гостувањето во викенд населба "Романтика Форест" е идеално место за да ги откриете најубавите пештери во Бугарија.
Населбата работи целогодишно и е соодветно место за индивидуални и групни посети, за водење бизнис состаноци, семинари, корпоративни настани, фамилијарни прослави; погоден е за луѓе кои водат грижа за своето здравје и спортски дух.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3128 денари (50 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4045 денари (65 €)
(
Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5309 денари (86 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за шест лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за шест лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3950 денари (64 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 4898 денари (79 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 6446 денари (104 €)
(
Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за шест лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за шест лица
 • Еден појадок
 • СПА центар (сауна, парна бања, џакузи)
 • Бесплатно користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Петнаесет двокатни вили се опкружени со борова шума и се наоѓаат околу прекрасниот брег на езерото. Од верандите се открива незаборавен поглед, а пријатниот ентериер и каминот ги прават погодни за туризам во секоја сезона од годината. Првиот кат е оформен како пространа дневна соба со камин, а на вториот кат се спалните соби.
Секоја вила има телевизор и кабелска телевизија, бања со туш кабина, внатрешен телефон, обезбедување, противпожарен систем, прибор за јадење, скара. Од дневната соба се излегува на пространа веранда со поглед кон езерото. Четири од вилите се со две спални соби, а останатите единаесет - со три. Куќите се погодни за сместување на 4 до 6 гости. Бидете наши гости и потопете се во светот на недопрената природа на магичната планина Родопи.
Родопите се како море од темнозелени ридови. Дури само за миг да се восхитувате на прекрасната панорама и го поишете кристално чистиот воздух, вие засекогаш ќе се вљубите во магичните Родопи - планината на легендарниот Орфеј. Убавината на Родопите е неповторлива, велат древните мудреци.

Викенд населбата "Романтика Форест" е прекрасно место за одмор за луѓе кои бараат здравје и
виталност, допир со природата и неповторливи искуства. Ви предлагаме вкупно 16 вили. 10 од вилите се со три спални за 6 луѓе, 5 вили со 2 спални за 4 лица и 1 ВИП Вила за сместување на до 10 луѓе. Овде има легенда која ќе слушнете - легендата за "Кавал тепе" ...
Можност за во високопланински риболов, лов, јавање, водени спортови, велосипедски тури, фото лов на птици, билки и незаборавни прошетки по Еко патеките низ планината. Населбата е дел од "Натура 2000" / еколошки систем за заштитени подрачја во Европската унија /.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени две, четири или шест лица.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат на рецепција 7.5 € за ноќевање со појадок.
 • Доплата за исхрана за возрасен: појадок – 3 €, ручек – 5 € и вечера – 7.5 €.
 • Исхрана за дете  од 4 до 12 год. возраст: појадок – 2.5 €, ручек – 3 € и вечера – 4 €.
 • Сместување по 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 03 декември 2018 год. до 10 јануари 2019 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните државни празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 899/91 87 93 и +359 893/38 49 61.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба "Романтика форест"

Викенд населба"Романтика Форест"
Опшина Батак, Р. Бугарија
брана Широка полјана
Mесност "Кавал тепе"
Тел: +359 899/ 91 87 93
Тел: +359 893/ 38 49 61 
E-mail: romantikaf@abv.bg

Website: www.vsromantica.com

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба "Романтика Форест"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.11.2018 до 10.01.2019

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.