Нова активна понуда од СПА Хотел Девин:

Пакети со појадок и вечера + користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****

Простанало време:
Цена: 4740ден.

Велигден во Девин Бугарија - СПА Хотел Девин

Дводневен и тридневен пакет со појадок и празнична Велигденска вечера + СПА во SPA Хотел Девин****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 8216 денари (133 €) - 50% = 4108 денари (66.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба, при двојно сместување
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера на 16.04.2017 со музичка програма
 • Базен
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 15% попуст на сите СПА процедури и масажи предлагани во хотелот 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 10491 денар (170 €) - 50% = 5246 денари (85 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба, при двојно сместување
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера на 16.04.2017 со музичка
 • Базен
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 15% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

Празнична Велигденска вечера во
скара-Ресторан„Бугарско село”:

• Ракија  50 мл или
• Чаша вино/црвено или бело по избор
• 1бр. Безалкохолен пијалок
• 1 бр. Минерална вода
• Родопско предјадење/клин, сарми, пататник/
• Велигденска салата
• Основно јадење „Велигденско јагнешко со дроб сарма ”
• Лепиња
• Десерт: Родопска баклава

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Доплаќање:
 • Дете до 6,99 години се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 7 до 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло во собата на родителите - - доплата за појадок - 1.5 €; доплата за празнична вечера по желба - 10 € на рецепција.
 • За дете од 2.99 до 11,99 години на редовно легло се доплаќа:
 • При варијанта 3 дневен пакет – 60 € сo вклучена празнична вечера.
 • При варијанта 2 дневен пакет – 45 € сo вклучена празнична вечера
 • За единечно сместување – се доплаќа 10 € на ден (за единечно сместување се смета и сместување на 1 возрасен со 1 дете до 2.99 год. во двокреветна соба)
 • За сместување во апартман се купуваат три Ваучери (при максимално сместување 2+2 или 3+0 или 3+1).
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција во СПА Хотел Девин 4 *
 • Максимален број на дополнителни легла во соба: 1 бр.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2016 година.
 • Неопходна е претходна резервација на еден од следниве телефони:
 • +359 3041 24 98, +359 899/ 97 29 04, +359 897/ 85 02 18.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 3******
Тел: +359 ******
E-mail: office@sharlopov.eu
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е предоставена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2017 до 17.04.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.