Одмор во Девин Бугарија - СПА Хотел Девин

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3381 денар (55 €) - 58% = 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Пинг понг (1 час)
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 3381 денар (55 €) - 56% = 1517 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера 
 • Базен
 • Пинг понг (1 час)
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За сместување во апартман се купуваат 3 ваучери.
 • Максимален број дополнителни легла во соба: 1 брoj.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете од 2.99 до 5.99 години се сместува бесплатно на дополнително легло на база со појадок.
 • Дете од 6 до 11,99 години се сместува бесплатно на дополнително легло во соба со родители -доплата за вечера 6 € на ден.
 • Дете од 2.99 до 11.99 години сместено на редовно легло доплаќа на рецепција:
 • Опција 1: 18 € на ден за делничен пакет (недела-четврток)
 • Опција 2: 19 € на ден за викенд пакет (петок и сабота)
 • Поголемо дете или возрасен над 11.99 лв сместено на дополнително легло со двајца возрасни доплаќа на рецепција:
 • Опција 1: 16 € на ден за делничен пакет (недела-четврток)
 • Опција 2: 17 € на ден за викенд пакет (петок и сабота)
 • За единечно сместување се доплаќа  10 € на ден
 • Доплата за вечера за деца од од 2.99 до 5.99 -  по желба на родителите – 4 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во Спа Хотел Девин ****
 • Валидност на ваучер: од 22 април до 30 јуни 2017 година.
 • Понудата не важи за периодот: 05 - 08 мај 2017 год.
 • За периодот 23.06-25.06.2017 нема слободни места.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 3041 24 98, +359 899/97 29 04 (00:00 до 00:00) и +359 897/85 02 18 (09:00 до 18:00).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: office@sharlopov.eu
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е предоставена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.04.2017 до 30.06.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.