Одмор во Девин Бугарија - СПА Хотел Девин

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок, вечера и користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3359 денари (57 €) - 58% = 1517 денари (24 €)
Важи за сместување од недела до четврток
Понудата е валидна од 14 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Пинг понг (1 час)
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 3539 денари (57 €) - 56% = 1580 денари (28 €)
Важи за сместување во петок и сабота
Понудата е валидна од 14 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Пинг понг (1 час)
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

За следните дати нема слободни места:

04.08-05.08 – 0 места за сите простории
01.08-06.08 – нема слободни соби со спална и тераса
07.08 – нема слободни соби со спална и тераса
11.08 – нема слободни апартмани
14.08 - нема слободни соби со спална и тераса
​16.08 - нема слободни соби со спална и тераса

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За сместување во апартман се купуваат 3  ваучери за ден, при максимално сместување 2 + 2 или 3 + 1 или 3 + 0
 • Максимален број дополнителни легла во соба: 1 бр.
 • За единечно сместување - Доплата од 10 € на ден и за двата периоди на понудата.
 • При сместување на возрасен и дете до 2,99 во двокреветна соба, собата се смета за еднокреветна, се купува ваучер + 10 € доплата на рецепција.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • За дете 2.99 до 5.99 години -  се сместува бесплатно на дополнително легло со двајца возрасни на база ноќевање со појадок. Доплата за вечера 4 € на рецепција
 • За дете од 5.99 година до 11.99 години бесплатно сместување на дополнително легло во двокреветна соба - доплата за појадок и вечера 6 € на ден
 • За дете од 2.99 до 11.99 сместено на редовно легло во двокреветна соба се доплаќа:
 • За делник од недела до четврток: 20 € на ден на база појадок и вечера.
 • За викенд од петок до сабота вкл: 21 € на ден на база појадок и вечера.
 • За поголемо дете над 11.99 или трет возрасен сместен на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа:
 • За делник од недела до четврток: 17 € на ден на база појадок и вечера.
 • За викенд од петок до сабота вкл: 18 € на ден на база појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во Спа Хотел Девин ****
 • Валидност на ваучер: од 14 јули до 31 август 2017 година.
 • За следните датуми нема слободни места 17.07-19.07.2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 899/97 29 04; +359  24-98 (00:00 до 00:00); Резервации: +359 897/85 02 18 (09:00 до 18:00).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: office@sharlopov.eu
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е обезбедена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.07.2017 до 31.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.