Нова година во Девин Бугарија - СПА Хотел Девин

Тридневен пакет со појадок, вечера + празнична новогодишна вечера и користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 13340 денари (216 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба,при сместени двајца возрасни
 • Три појадоци на шведска маса
 • Една вечера во денот на пристигнувањето (на сет мени со вклучена салата, главно јадење и десерт)
 • Една празнична вечера на 31.12.2017 год. од 20:00 часот
 • Една СПА процедура по избор /лимфна дренажа + пресор; бисерна бања со етерични масла/
 • Користење на базен, сауна и фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 10% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

ПРАЗНИЧНО НОВОГОДИШНО МЕНИ

 • Салата „ Бугарско село“ / домати, краставици, зелена салата, млечна салата, печена пиперка, царевица,маслинки, сирење, јајце, прошуто
 • Топло родопско предјадење – Филе од балканска пастрмка врз рижото со вргањ , со дресинг од сос од бадеми
 • Главно јадење: Специајлитет „Бугарско село”- Комбинација од три видови месо - Печено телешко во сопствен сос, Свинско бон филе со сос ,Пилешко филе със сос од 4-ри видови сирења, сервирани врз пире од компири и  зеленчук , гарнирано со родопски сос со билки
 • Мезе: Ајдучко плато – Фини традиционални месни деликатеси и франсцуски сирења
 • Десерт – торта „Новогодишна ноќ ”
 • Лепче печено на фурна со спанаќ и сирење – 100 гр.
 • Микс от јаткасти и сушени плодови
 • Баница 
 • Сезонско овошје
 • Пијалоци: Безалкохолен појалок - 250 мл, минерална вода 330 мл, ракија “Сливенска перла” 100 мл, црвено или бело вино 250 мл

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • Ваучерот за ВИП треба да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • За дете до 7 год. возраст - бесплатно сместување на база ноќевање со појадок на дополнително легло. За вечера се доплаќа на слободна потрошувачка.
 • За дете од 7 до 11,99 години - бесплатно сместување за ноќевање на дополнителен кревет:
 • Доплата за појадок – 1.5 € на рецепција
 • Доплата за вечера на сет мени – 5 € на рецепција
 • Доплата за празнична Новогодишна вечера – 30 € на рецепција
 • За Дете од 4 до 11.99 г сместено на редовен кревет во двокреветна соба се доплаќа – 140 € на база 3 ноќевања, 3 појадоци, 1 обична вечера на сет мени без пијалоци, 1 празнична вечера на 31.12.2017 г. без масажа.
 • За дете над 12 год. или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа 125 € на база 3 ноќевања, 3 појадоци, 1 обична вечера на сет мени без пијалоци, 1 празнична вечера на 31.12.2017 г. без масажа.
 • При сместување на еден возрасен и дете до 3,99 на редовно легло во двокреветна соба, собата се смета за еднокреветна и освен купениот ваучер има и доплата за единечно сместување - 10 € на ден на рецепција.
 • За единечно сместување, покрај купениот ваучер, се доплаќа 10 € на рецепција.
 • Нема слободни апартмани по оваа понуда!
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција во хотелот..
 • Во двокреветна соба може да додаде 1 дополнителен кревет, една фотелја или 1 бебешко креветче.
 • Валидност на ваучер: 29 декември 2017 година до 2 јануари 2018 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +,359 899/97 29 04; + 359 03041 24-98; 03041 25-77 раб. време (од 00:00 до 00:00)
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 3041 25-77
E-mail: office@sharlopov.eu
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е обезбедена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.