Нова година на Црно море - Emerald Beach Resort & Spa*****

Еднодневен и дводневен празничен пакет со појадок и новогодишна вечера + СПА во Emerald Beach Resort & Spa *****, РавдаEmerald Beach Resort & Spa е стилски и луксузeн скапоцен камен меѓу убав природен парк од ретки растенија, издигнат над самиот Црноморски брег. Егзотичниот комплекс е создаден за да ги задоволи и најсофистицираниот и претенциозен вкус!
Архитектурата на комплексот е мешавина од префинетост и луксуз, се простира во пет самостојни градби: Емералд со своите три крила - Кашмир, Сатен и Дамаск, зградите Мадрас Икат и двете необични вили - Шалит и Багира - сите носат имиња на најделикатните ткаенини, познати на човештвото.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6920 денари (112 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во студио
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.2017)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7458 денари (121 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок (бранч на 01.01.2017)
 • Една вечера нa 31 Декември
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, ароматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9575 денари (155 €)

Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Еден појадок на шведска маса на 31.12
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.2017)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Вечера на шведска маса на 30.12.2016
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10523 денари (170 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Еден појадок на шведска маса на 31.12
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.2017)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Вечера на шведска маса на 30.12.2016
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

Новогодишната празнична вечера (31 Декември) вклучува:

Салата Капрезе
Зелена салата со рукола,спанаќ,пармезан,козјо сирење и јајца од 
потполошка
Ордевер
Брускета со мус од сиреве „Филаделфија”
Ролце од краставица со чаден лосос
Ролце од шунка по чешки
Топол ордевер
Палачинка со шунка,кисели краставички,печурки,кремасто сирење, запечена со кашкавал
Основсно јадење
Пилешко со чадено сирење,кисели краставички,шунка
Свинско во сос од печурки сос Демиглас
Телешко со компирчиња
Гарнир - динстан зеленчук-брокула,карфиол,бејби моркови
Микс јаткасто овошје
Плато со мезе – чајна, пастрма,филе „Елена”
Торта
Баклава
Баница
Плодови
Пијалоци
50 мл ракија или водка
1 бр. безалкохолен пијалок
1 бр. минерална вода
0.250 мл бело или црвено вино
0.175 мл шампањ

За Taman Sari Royal Heritage SPA центар: Во комплекс Emerald Beach Resort & Spa се наоѓа првиот во Европа и единствениот во Бугарија индонезиски SPA центар, дел од светската синџир Taman Sari Royal Heritage SPA која нуди терапија, која се користи во кралското индонезиско семејство со векови. Работи со оригинални индонезиски производи за тело и лице. Сите терапии се изведуваат од добро обучени индонезиски терапевти. SPA центарот и загреаниот базен кон него се простираат на површина од 1500 кв.м.

Видови простории:
Студио - една соба со приближно 35 квадратни метри. Располага со кујна со фрижидер и трпезариска маса, 2 кревети, 1 растеглива фотелја, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Еднособен апатрман - приближно 70 кв.м., се состои од една спална соба со 2 кревети и дневна соба со кујна со фрижидер, трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Апартман со две спални - приближно 100 кв. м. Се состои од две спални (4 кревети) и дневна соба со кујна со фрижидер и трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон , бања со када и туш, фен.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 1.99 год. се сместува бесплатно.
 • За деца од 2 до 11.99г, сместени на дополнително легло во студио или апартман, се доплаќа на рецепција 60 € за 1 ноќевање и 75 € за пакет за 2 ноќевања.
 • Tрет возрасен, сместен на дополнително легло во апартман доплаќа на рецепција 110 € за едно ноќевање и 155 € за 2 ноќевања.
 • Доплата за дополнително ноќевање (пред или по 31/12/16 30/12/16) во студио – 35 € на човек и 45 € во апартман на човек.
 • 01/01/17 Доплата за вечера – 20 € на возрасен и 12 € за дете до 12 год. возраст.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Максимално сместување:
 • во студио - 2 возрасни  + 1 дете ,
 • во едноспален апартман (со доплата) - 2 возрасни  + 2 деца, или 3 возрасни
 • Апартманите располагаат со спална, дневна соба, бања со када, фен. Студиата располагаат со бања со када, фен.
 • Валидност на ваучер: од 30 до 02 декември 2016 јануари 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 554/63000, +359 882/91 11 32,  +359 882/91 11 43.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 554/63000, +359 882/91 11 32,  +359 882/91 11 43.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Emerald Beach Resort & Spa*****

8238, Равда, Р. Бугарија
ул. Македониja 61
Тел: +359 ******
Тел: +359 ****** 
Тел: +359 ****** 
Email: reservations@emeraldresort.eu
Website: www.emeraldresort.eu

ВИП Понудата е обезбедена од Emerald Beach Resort & Spa*****, Равда!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.