Нова активна понуда од Emerald Beach Resort & Spa*****:

Еднодневен СПА пакет со појадок, ручек и вечера во Emerald Beach Resort & Spa *****, Равда

Простанало време:
Цена: 1706ден.

Нова Година 2018 на Црно море - Emerald Beach Resort & Spa*****

Еднодневен и дводневен празничен пакет со појадок и новогодишна вечера + СПА во Emerald Beach Resort & Spa *****, РавдаEmerald Beach Resort & Spa е стилски и луксузeн скапоцен камен меѓу убав природен парк од ретки растенија, издигнат над самиот Црноморски брег. Егзотичниот комплекс е создаден за да ги задоволи и најсофистицираниот и претенциозен вкус!

Архитектурата на комплексот е мешавина од префинетост и луксуз, се простира во пет самостојни градби: Емералд со своите три крила - Кашмир, Сатен и Дамаск, зградите Мадрас Икат и двете необични вили - Шалит и Багира - сите носат имиња на најделикатните ткаенини, познати на човештвото.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5498 денари (89  €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во студио
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.2018)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5814 денари (94 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во едноспален апартман
 • Еден појадок (бранч на 01.01.2017)
 • Една вечера нa 31 Декември
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, ароматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7710 денари (125 €)

Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Еден појадок на шведска маса на 31.12
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.20178)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Вечера на шведска маса на 30.12.2017
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8658 денари (140 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во едноспален апартман
 • Еден појадок на шведска маса на 31.12
 • Едeн појадок (бранч на 01.01.2018)
 • Новогодишна празнична вечера нa 31 Декември
 • Вечера на шведска маса на 30.12.2017
 • Празнична програма со DJ, лотарија
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

Новогодишната празнична вечера (31 Декември) вклучува:

 • Свежа салата со специјален дресинг , сино сирење, шери домат , пармезан , кедрови јатки и чаден лосос
 • Макало со пресно испечен леб (тарама кавијар, доматена салса , мус од таан и син патлиџан
 • Син патлиџани на скара со моцарела и сос од домати
 • Сочен свински ролат си габи, пушено сирење и зеленчуци, пилешки филети со сос од сирење гарнирани со печени компири со билки и брокула.(Вегетаријанско главно јадење - Фритата со тиквички и спанаќ врз цедено млеко и зачини гарнирано со морковчиња и брокула.)
 • Печена тиква со крем каталана , мед и ореви.
 • Плато бугарско мезе
 • Новогодишна баница 
 • Плодове според сезоната (банан,портокал,мандарина)
 • Сушени плодови и јатки
 • Ракија 63 барел 0.100л (вотка руски стандарт , виски џони вокер)
 • Мин.Вода 0.500л , Безалкохолен пијалок 0.250л
 • Шише Вино 0.375л
 • Шампањско 1 чаша

Детско мени

 • Шопска салата
 • Брускети со кремасто сирење, шери домат , ролат од шунка со мус од син патлиџан и тааан
 • Крцкави пилешки филети со корнфлекс гарнирани со царевка, морковчиња во масло и пржени компири
 • Новогодишна баница
 • Плодови
 • Јатки
 • Мин.вода , пририден сок
 • Детско шампањско (чаша)
 • Парче торта

​Максимално сместување во студио - 2 возрасни + 1 дете

Максимално сместување во едноспален апартман - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

За Emerarald Sari Royal Heritage SPA центар: Во комплекс Emerald Beach Resort & Spa се наоѓа првиот во Европа и единствениот во Бугарија индонезиски SPA центар, дел од светската синџир Taman Sari Royal Heritage SPA која нуди терапија, која се користи во кралското индонезиско семејство со векови. Работи со оригинални индонезиски производи за тело и лице. Сите терапии се изведуваат од добро обучени индонезиски терапевти. SPA центарот и загреаниот базен кон него се простираат на површина од 1500 кв.м.

Видови простории:
Студио - една соба со приближно 35 квадратни метри. Располага со кујна со фрижидер и трпезариска маса, 2 кревети, 1 растеглива фотелја, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Еднособен апатрман - приближно 70 кв.м., се состои од една спална соба со 2 кревети и дневна соба со кујна со фрижидер, трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Апартман со две спални - приближно 100 кв. м. Се состои од две спални (4 кревети) и дневна соба со кујна со фрижидер и трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон , бања со када и туш, фен.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 1.99 год. се сместува бесплатно.
 • Дете од 2 до 11.99г, сместени на дополнително легло во студио или апартман користи 40% попуст од вредноста на избраниот пакет.
 • Tрет возрасен, сместен на дополнително легло во апартман користи 30% попуст од вредноста на избраниот пакет.
 • Доплата за дополнително ноќевање (пред или по 31/12/16 30/12/17) во студио – 32 € на човек и 39 € во апартман на човек.
 • Доплата за вечера на 01/01/18 - 18 € за возрасен и 11 € за дете до 11,99 год.
 • Максимално сместување:
 • во студио - 2 возрасни  + 1 дете ,
 • во едноспален апартман (со доплата) - 2 возрасни  + 2 деца, или 3 возрасни
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2017 до 02 јануари 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 885/ 30 29 80, +359 882/ 91 11 44.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 30 29 80, +359 882/ 91 11 44.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Emerald Beach Resort & Spa*****

8238, Равда, Р. Бугарија
ул. Македониja 61
Тел: +359 
******
Тел: +359 ******
Email: reservations@emeraldresort.eu
Website: www.emeraldresort.eu

ВИП Понудата е обезбедена од Emerald Beach Resort & Spa*****, Равда!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.