Велигден во Родопите, Бугарија - Комплекс Рибарската Куќа

50% попуст на тридневни и четиридневни пакети со појадок и вечера + празнична Велигденска вечера во Комплекс Рибарската Куќа, ДевинХотелски комплекс "Рибарска Куќа" е лоцирана во регионот на градот. Девин, во длабоката долина на реката "Широкол’шка", на 684 метри надморска височина. Месноста е позната исто така и со шумската вегетација и животинскиот свет, кој се исклучително разновиден, а реките изобилува од риба.
Ако барате место за активен одмор и риболов Комплекс Рибарската Куќа е вашето место!

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 8090 денари (131 €) - 50% = 4045 денари (65.5 €)
ВИП ваучерот за ЕДЕН човек вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Празнична Велигденска вечера со јагнешко печено на фурна со дроб сарма и зелена салата
 • Тениско игралиште или фудбал - 30 мин
 • Јавање коњи - 30 мин
 • Спуштање со јаже - 1 спуштање
 • Минерален базен со џакузи
 • Сауна
 • Еко  патека
 • Летна тераса
 • Петанк
 • Внатрешен обезбедуван паркинг
 • Детско катче

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 10934 денари (178 €) - 50% = 5467 денари (89 €)
ВИП ваучерот за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Четири ноќевања
 • Четири појадоци
 • Три вечери
 • Празнична Велигденска вечера со јагнешко печено на фурна со дроб сарма и зелена салата
 • Тениско игралиште или фудбал - 30 мин
 • Јавање коњи - 30 мин
 • Спуштање со јаже - 1 спуштање
 • Минерален базен со џакузи
 • Сауна
 • Еко патека
 • Летна тераса
 • Петанк
 • Внатрешен обезбедуван паркинг
 • Игралиште

Рибарската Куќа на своите гости им нуди топла минерална вода која извира од Беденскиот минерален извор за СПА третмани и природна изворска вода за пиење со одличен вкус. Ова допринесува за севкупно зајакнување на организмот, зголемен тонус, здравје и бодрост.
Хотелскиот дел на комплексот располага со 18 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 VIP-апартмани.
Регионот на градот Девин се одликува со поволни климатски услови - меката зима обезбедува услови за скијање и свежо лето со голем број сончеви денови.
Во Родопскиот регион секој може да остане без зборови пред уникатните карпести феномени Чудните мостови, Слонот,Орфеевите карпи, Триградската и Бујновската клисура,  во мистичните и длабоки пештери Ѓаволско грло, Јагодинската Пештера, Ухловица, Надарска пештера, Ледницата, Орфеевата дупка, да се погледне во "смарагдовите очи" на Родопите - Смолјанските езера, да го почувствува вековниот родопски дух во Танцувачката Гора, да се доближи до ѕвездите во Роженската опсерваторија и планетариумот во Смолјан, да слуша прекрасна родопски музика на соборот во Рожен, да отпие топла голтка планински (Мурсалски) чај подготвен од гостопримливите родопчани ...
Ние ќе се потрудиме Вашиот одмор да биде незаборавно искуство!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери
 • Цената на ВИП ваучерот е за еден човек при сместени две лица во соба
 • При самостојно сместување се Доплаќа 20 лева на вечер на рецепцијата на комплексот
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно
 • Деца над 3 годишна возраст или трет возрасен плаќа 50% од вредноста на избраниот пакет на рецепцијата на комплексот
 • Валидност на ваучер: 29 април до 02 мај 2016 година.
 • Резервација се прави минимум 5 дена пред пристигнување и откажување на резервација може да се прави до 2 дена пред пристигнувањето само еднаш инаку ваучерот се смета за искористен
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 895 620 167 или +359 895 620 267.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Рибарската Куќа

Комплекс "Рибарската Куќа"
Област Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ************
Тел: +359 ******
Тел: +359 ****** 

Факс: ******
E-mail: ribarskatahija@abv.bg
Website: ribarskatahija.com

ВИП Понудата е предоставена од Комплекс "Рибарската Куќа"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2016 до 25.05.2015

Уште понуди:

All Inclusive вo Банско

Цена: 1 580ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.