Првомајски и Велигденски празници во Поморие - Спа хотел Марина Холидеј Клуб**** Поморие

Тридневен и четиридневен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручеки и вечера во Спа хотел Марина Холидеј Клуб**** гр. Поморие Р. БугаријаSPA хотел Марина Холидеј Клуб е нов луксузен комплекс со четири ѕвездички, кој работи во текот на целата година. Се наоѓа во почетокот на град Поморие, на 200 метри од бртегот и плажите на Црното море. Комплексот се состои од 50 трособни и 100 двособни луксузно опремени апартмани, опремени со климатизација, кабловска телевизија, телефон и кујнски мебел. На територијата на комплексот се наоѓаат Балнео & SPA -център, Медицински центар со лекарски кабинет и физиотерапија, Фитнес-сала, мини голф, надворешен базен, Лоби бар и бар кон базенот, главен ресторан, битов скара - ресторан, детско катче, сала за конференции, подземна гаража .

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 8722 денари (141 €) - 50% = 4361 денар (70.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери (од кои една празнична на 01.06 или на 06.06)
 • Бесплатно користење на термална зона на СПА центарот - сауна, парна бања и фитнес
 • 10% попуст од сите процедури понудени во Балнео - СПА центарот
 • Подземен паркинг
 • Безжичен интернет - Wi-Fi
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 11376 денари (184 €) - 50% = 5688 денари (92 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери (од кои една празнична на 01.06 или на 06.06)
 • Бесплатно користење на термална зона на СПА центарот - сауна, парна бања и фитнес
 • 10% попуст од сите процедури понудени во Балнео - СПА центарот
 • Подземен паркинг
 • Безжичен интернет - Wi-Fi
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 9859 денари (160 €) - 50% = 4930 денари (80 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три ручеци
 • Три вечери (од кои една празнична на 01.06 или на 06.06)
 • Бесплатно користење на термална зона на СПА центарот - сауна, парна бања и фитнес
 • 10% попуст од сите процедури понудени во Балнео - СПА центарот
 • Подземен паркинг
 • Безжичен интернет - Wi-Fi
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 12893 денари (209 €) - 50% = 6446 денари (104.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири ручеци
 • Четири вечери (од кои една празнична на 01.06 или на 06.06)
 • Бесплатно користење на термална зона на СПА центарот - сауна, парна бања и фитнес
 • 10% попуст од сите процедури понудени во Балнео - СПА центарот
 • Подземен паркинг
 • Безжичен интернет - Wi-Fi
 • Туристичка такса и ДДВ

Празнична велигденска вечера со DJ забава на 01.05 / недела / од 19: 30ч.

Празнична вечера на Ѓурѓовден со DJ забава на 06.05 / петок / од 19: 30ч.
Мени:

 • Зелена салата
 • Ролни со сирење и компири
 • Јагнешко печено со дроб сарма
 • Чоколаден десерт
 • Милиброд и Велигденски јајца
 • Пијалоци: ракија-поморијска обична-50 мл; Чаша бели или црвено вино -150 мл; Минерална вода-0.250 мл

Празнична програма од општина Поморие
Празнични манифестации по повод Велигден и Ѓурѓовден се организираат од општина Поморие и влезот им слободен.

 • На 30.04 наспроти 01.05 во 23:30 започнува отслужувањето на празничнатата Велигденска Литургија во манастир Свети Ѓорѓи.
 • На 01.05 општина Поморие организира Велигденска фолклорна програма во центарот на градот. Секоја година на 6 мај се служи свечена архиерејски литургија. Празникот е придружуван од тридневен панаѓур во Поморие, на кој се собираат верници и трговци од цела Тракија. Поморискиот манастир "Св.Георги" е еден од најпочитуваните манастири во источна Бугарија. Празник на храмот 6 мај – Ѓурѓовден е празник и на град Поморие.

Понудата е предоставена од SPA хотел Марина Холидеј Клуб ****

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек при двојно сместување.
 • Деца до 5 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 13 години плаќаат 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен / над 13г. / сместен на редовно легло користи 15% попуст од пакетот.
 • Четврти возрасен / над 13г. / сместен на редовно легло користи 20% попуст од пакетот.
 • Валидност на ваучер: од 29 април до 09 мај 2016 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 879/25 52 60, +359 59/629 500.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Спа хотел Марина Холидеј Клуб**** Поморие

Гр. Поморие, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Tел: +359 
******
E-mail: booking@marinaholidayclub.com 
Website:www.marinaholidayclub.com

ВИП Понудата е предоставена од SPA хотел Марина Холидеј Клуб****   

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2016 до 09.05.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.