Зимување во ски центар Картала Бугарија - Хотел Картала

Еднодневен делничен и викенд пакет со појадок и вечера во хотел Картала, БлагоевградМесност "Картала" е живописен регион, лоциран во планината Рила, на 27 километри источно од Благоевград. Одморалиштето нуди одлични услови за сите љубители на зимските спортови и планинска забава. Планинскиот терен се карактеризира со голема разновидност и импресивни емоции.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) -50% = 1106 денари (18 €)
Важи за сместување од понеделник до петок
Вип Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Користење на скијачки влекач на скијачките патеки
 • Планинско осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 2528 денари (41 €) -50% = 1264 денари (20.5 €)
Важи за сместување во сабота и недела
Вип Ваучерот е за 
едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на скијачки влекач на скијачките патеки
 • Планинско осигурување

Патеки и опрема: 

Влекач – тип Помагалски
Должина - 1300 метри, капацитет - 700 луѓе / час

Бејби влекач за деца и почетници

Хотел "Картала" за своите гости предлага 26 комфорно опремени соби, ресторан, чајџилница и локали на скијачките патеки. Хотелот се наоѓа на првата станица на жичарница и е исклучително удобен за ски и сноуборд љубителите. Од собите на хотелот до ски лифтот е обезбеден пристап преку изграден модерен лифт, кој е неверојатно удобен за гостите на хотелот.
Ресторанот на хотелот за гостите и посетителите на ски одморалиштете предлага традиционални бугарски јадења, свежи салати, вкусни предјадења, скара и неодоливи десерти. Pазположен e на површина од 220 кв.м. и располага со 120 места.
Чајџилницата кон хотелскиот комплекс "Картала" е лоцирана до скијачката патека за обука. Располага со 60 места и тераса. Во неа гостопримливо ќе Ве пречекаме со топла храна,  камин и пријатна атмосфера.
Ски центарот е отворен во 2009 година и нуди одлични услови за сите скијачи и сноубордисти - атрактивни ски патеки, опремен ски гардеробер, како и ски училиште за почетници и љубители. Покрај основниот ски лифт, на падините работи  и мал помошен влекач за почетниците скијачи и сноубордисти. Во 2015 година во зимското одморалиште се вложени дополнителни инвестиции за подобрување на квалитетот на услугите и удобноста на гостите љубители на зимските спортови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 5 год. возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Деца од 5 до 12 год. возраст плаќаат 8 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен сместен на дополнително легло купува ваучер.
 • Валидност на понудата: од 15 декември 2017 год. до 30 март 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 889/50 04 21.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 889/50 04 21.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Картала

Скијачки центар Картала
месност Картала
гр. Благоевград, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Email: ismailica@abv.bg
Website: www.kartalaresort.com

ВИП Понудата е обеззбедена од хотел Картала, месност Картала!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.12.2017 до 30.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.