Одмор во Семково Бугарија - Викенд населба Света Гора

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Викенд населба Света Гора, СемковоВикенд населба Света Гора се наоѓа во непосредна близина до малото туристичко град Белица, до одморалиштето Семково. На територијата на комплексот ќе најдете и чудесен мал рибник, кој изобилува со пастрмка.
Месноста во која е расположена населбата, е целосно заобиколена од живописни планински врвови. Прошетката  низ околината ќе биде вистинска авантура. Воопшто не се малку еко патеките кои минуваат низ овој регион. Чернополските езера се прекрасни, и воопшто не се далеку од викенд населбата. Дефинитивно ќе Ви се допадне и Сувоти езеро. Заслужен интерес предизвикува и Паркот за танцувачки мечки, кој не треба да го пропуштите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1106 денари (18 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Викенд населба Света Гора е одлично место за рекреација во природа. Овде ќе ви понудиме осум прекрасни самостојни куќи. Две од куќите нудат самостојни апартмани. Секоја од овие куќи располага со кујна, а исто така и дневна соба. Овде ќе можат да се препуштитет и на топлината од каминот. Следните две куќи се поголеми, и може да примат до пет лица. Овие куќи располагаат со две спални соби, - едната е предвидена за три лица, а втората - за двајца. Три од куќите во населбата се еднокатни. Тие се опремени со пространа спална соба, како и со уште два кревети. Ќе можете да се сместите и во некоја од четирите двокреветни соби или пак во некој од двоспалните апартмани.

Домашната атмосфера и комфор ќе ви опушти. Опремата на куќите е исто така доста добра. Во куќите има телевизор со кабелски програми. Ќе ви бидат обезбедена  можност слободно да се користите и интернет. За да се чувствувате максимално удобно, во секоја од куќите има и централно парно греење.

Викенд населба е располага и со места и начини за забава .

Во комплексот има две прекрасни скари, на кои да приготвите вкусни гозби за себе и за друштвото. Ако пак не сте добри готвачи, тогаш ресторанот е местото каде што ќе уживате во вкусни традиционални бугарски јадења. Во зимската сезона за Викенд во Петок и Сабота има и жива музика. Во останатото време само со претходна нарачка. Населбата располага и со сауна, во која секој ќе може да се опушти. За оние кои држат на добрата форма предлагаме опремена сала за фитнес.

Зимската сезона исто така е многу забавна. За гостите предлагаме прекрасни санки. Нашиот Ски гардеробер е исто така на располагање, за да уживате во падините во Семково и Банско.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за едно лице во просторијата, при максимална искористеност на редовните кревети, при минимум две ноќевања.
 • Деца до 3 год. се сместуваат бесплатно без вклучена исхрана.
 • Деца до 12 г. користат 50% попуст од цената за возрасен.
 • Сите доплати се вршат на лице место во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 13 септември до  30 ноември 2018 година.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 897/97 25 26; +359 879/86 80 86.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 897/97 25 26; +359 879/86 80 86.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба Света Гора

Гр. Белица, к.к. Семково, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: svetagora1@abv.bg
Website: www.sveta-gora.net

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба Света Гора, Семково!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.09.2018 до 30.11.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.