0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во хотел Демира**, Китен

На секој кат од хотелот има три хотелски соби - апартман, соба со 2 или 3 кревети и студиа. Секоја хотелска соба има сопствено купатило и тераса. Хотел Демира им нуди на своите гости:
- апартмани - на вториот и третиот кат;
- соби за 2 лица - на вториот, третиот кат и мансардата;
- соби за 3 лица - на вториот и третиот кат;
- Студиа (студио) - на првиот кат и мансардата;
Собите и апартманите имаат кабловска телевизија, тераса во секоја соба / апартман / студио, фрижидер.
Хотелот се наоѓа на околу 100 метри од автобуската станица во Китен и околу 7-8 мин од северната и јужната плажа.
Во близина на хотелот има паркинг простор за автомобили.

КоментариВашиот коментар: