Одмор во Банско, Бугарија - Банско Ројал Таурс

Еднодневен пакет со појадок, лифт карта за ски зона Добриниште и користење на СПА услуги во Комплекс Банско Ројал ТаурсКомплекс Ројал Таурс е изграден во 2008 година.Уникатната глетка која се набљудува од комплексот го прави ексклузивна атракција како преку  зима, така и во летото.Тишината и спокојството што гостите можат да почувствуваат и најдат го претвораат во еден од најдобрите најпосетените комплекси во Банско.
Локација: на 80 метри  од почетна станица на кабината за Ски- лифтот.
"Ројал Таурс" е прекрасен  комплекс сместен во падините на величествената Пирин Планина, во градот Банско - едно од најпознатите и најдобрите места за скијање во Европа.Ски лифт се наоѓа само на 80 метри.
Комплексот се состои од 12 објекти на пет ката,  секој со сопствен лифт.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2465 денари (40 €) - 50% = 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Користење на SPA центарот (сауна, парна бања, џакузи, рефлексен базен)
 • Wi-fi интернет
 • Обезбедуван паркинг на отворено
 • Детско катче на отворено

Комплекс Банско Ројал Тауърс располага со сместувачката база од 120 места (60 редовни и 60 дополнителни кревети). Комплексот е лоциран во југозападниот дел на градот. Банско, покрај реката Глазне, само на 100 метри  од лифтот.
Карактеристики:
СПА центар, фитнес, соби за масажа, отворен и затворен базен, ресторан на две нивоа, снек - бар со пространа тераса со прекрасен поглед кон Пирин планина, ноќен клуб, банкарска канцеларија, продавници, обезбедуван паркинг, интернет во заедничките простории и во апартманите.
Карактеристики во становите:
кујна опремена со прибор за готвење, пегла  и даска за пеглање.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување при минимум две ноќевања.
 • Деца до ненаполнета 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Дете од 4 до 12 години се сместува на дополнително легло и доплаќа на рецепција во хотелот по 6 € на ден за ноќевање и појадок.
 • Трет возрасен се сместува на дополнително легло, доплаќа на рецепција во хотелот по 9 € на ден за ноќевање и појадок.
 • За сместување на двајца возрасни во апартман се доплаќа за 7.5 € на ден на лице место.
 • Преференцијални цени на лифт карта за деца:
 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - плаќаат 5.5 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2015 година до 30 март 2016 година.
 • Понудата не важи за периодот од 24 до 27 декември 2015 год. и од 31 декември 2015 год. до 04 јануари 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +3529 898 64 44 37.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Ројал Таурс

Комплекс "Банско Роял Тауърс"
Гр. Банско, Р. Бугарија
Моб: +359 
******
Email: [email protected]
Website: www.homecarebg.com

ВИП Понудата е осигурена од Хоум Кеар БГ ЕООД

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2015 до 30.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.