Одмор во Етно Комплекс "Чифлик Чукуро - Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Еднодневен пакет во Етнографски Комплекс Чифлик Чукурово

На 20 километри од одморалиштето Албена на Црно Море, на ридот над Батова река е лоциран Етнографскиот Комплекс "Чифлик Чукурово". Речиси недопрената од човечка рака природа, минералните извори, чистиот планински воздух и одалеченоста од градската врева привлекуваат гости од целата земја и во странство. Етнографски комплекс "Чифлик Чукурово" пресоздава атмосферата на стара селска фарма, а колекцијата од предмети на селскиот бит ги доловуваат претставите за старото бугарско село од почетокот на 20 век.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 597денари (9 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Паркинг

Забрането е внесување на алкохол и храна на територијата на комплексот!

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" Ви ги обезбедува сите неопходни услови да изживеете еден пријатен и неповторлив одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 7 годишна возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • За деца од 7 до 12 год. се доплаќа 5 € на ден.
 • За деца над 12 год. се купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 10 февруари до 31 март 2020 година.
 • Потребна е резервација на тел: +359 888/46 98 16.
 • Местата за ограничени.
 • Сите нарачки надвор од наведеното мени се плаќаат дополнително. Забрането е внесување на алкохол.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово" 
Село Прилеп п.к. 9352, Р. Бугарија
ЕК Чифлик Чукурово
Тел: +359 888/46 98 16
Работно време за резервации од 09 - 17 часот
E-mail: chiflikachukurovo@abv.bg
Website: www.bulgarianecotravel.com


ВИП Понудата за Црно море 2016 е предоставена од Етнографски Комплекс "Чифлик Чукурово"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.02.2020 до 31.03.2020

Уште понуди:

Одмор во Банско

Цена: 1 548ден.

Oдмор во Банско

Цена: 1 485ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.