0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера + лифт карта за ски зона Добриниште во Хотел Калис, Банскo

Хотелот работи во текот на целата година и за своите гости предлага 26 соби и 4 апартмани. Декориран од дизајнер собите комбинираат модерен ентериер и удобен мебел, како во студената зима, така и во топлото лето.
Хотел Калис Банско ќе ви понудиме одлични можности за прекрасен одмор, забава и туризам во текот на целата година.
Гостите можат да уживаат во уште традиционална Банска таверна со градина (170 места), лоби-бар, сауна, парна бања и интернет.

Таверна Калис се наоѓа во истоимениот хотел Калис, и  предлага единствена можност на гостите на хотелот да уживаат во безброј незаборавни мигови во секое време од денот. Ќе бидете пречекани од една автентична самобитна атмосфера, пресоздадена од домаќините, специјално за вас.
Професионално обучениот персонал и многодишното искуство на домаќините ќе се погрижи за вашето расположение и добра услуга.

КоментариВашиот коментар: