Зимски одмор во Банско - Хотел Калис - Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера + лифт карта за ски зона Добриниште во Хотел Калис, БанскoХотел Калис се наоѓа во близина на автобуската станица во Банско и само на 10 мин. Од почетната станица на ски лифтот. За удобност на нашите клиенти, хотел Калис обезбедува и транспорт до лифтот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА: 2970 денари (48 €) - 50% = 1485 денари (24 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Едно појадок
 • Една вечера во таверна со музика во живо
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет wi-fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот работи во текот на целата година и за своите гости предлага 26 соби и 4 апартмани. Декориран од дизајнер собите комбинираат модерен ентериер и удобен мебел, како во студената зима, така и во топлото лето.
Хотел Калис Банско ќе ви понудиме одлични можности за прекрасен одмор, забава и туризам во текот на целата година.
Гостите можат да уживаат во уште традиционална Банска таверна со градина (170 места), лоби-бар, сауна, парна бања и интернет.

Таверна Калис се наоѓа во истоимениот хотел Калис, и  предлага единствена можност на гостите на хотелот да уживаат во безброј незаборавни мигови во секое време од денот. Ќе бидете пречекани од една автентична самобитна атмосфера, пресоздадена од домаќините, специјално за вас.
Професионално обучениот персонал и многодишното искуство на домаќините ќе се погрижи за вашето расположение и добра услуга.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 годишна возраст плаќаат 50% од цената на ваучерот - плаќање на рецепција.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Преференцијални цени на лифт карта за деца:
 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - плаќаат 5.5 € за еднодневен лифт карта за ски зона Добриниште.
 • Лифт карта се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер на хартија.
 • Потребна е претходна резервација по купување на ваучер на тел.: +359 897/33 62 26, +359 894/84 22 84
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 22 јануари до 31 март 2016 години.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Калис - Банско

Хотел Калис***
Гр. Банско, Р. Бугарија

Борис Голев №5 
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

Email: kalishotel@abv.bg
Website: www.hotel-kalis.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел Калис, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.01.2016 до 31.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.