СПА одмор во Нареченски минерални бањи - Балнеокомплекс Медика-Наречен

Еднодневен делничен пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + внатрешен базен и сауна во Балнеокомплекс Медика-НареченБалнеолошкиот комплекс "Медика-Наречен" за своите гости предлага сместување во Балнеохотел лоциран во еден од најубавите делови на Родопите. Климата и лековитата минерална вода, којашто изобилува во регионот и третманите и процедурите ќе придонесат за Вашиот незаборавен одмор во Балнеокомплекс "Медика-Наречен".
Центарот за опоравување е местото каде што ќе се постигнете целосна хармонија и ќе се оддадете на незаборавни пријатни чувства. На Ваше располагање се топол минерален базен со вградено џакузи, сауна, фитнес, парна, турска бања, бисерна када, тангенторна када и различни лековити масажи, детоксикатор, третмани со лековита кал и физиолошки процедури.
Ресторанот на хотелот има 80 места и го предлага најдоброто од традиционалната кујна на Балканот. Овде може да пробате од месните родопски специјалитети - пататник, качамак, смиљански грав, марудник, слатко од шумски јагоди, боровинки и капини, како и да уживате во специјалитети од српската кујна.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
Важи за сместување од недела до четврток. За сместување во петок и сабота се доплаќа по 3 € на човек на ден на рецепција.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен базен за подводна гимнастика со хидромасажни зони (30 степени температура на водата)
 • Релакс зона
 • Сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1283 денари (21 €)
Важи за сместување од недела до четврток. 
За сместување во петок и сабота се доплаќа по 3 € на човек на ден на рецепција.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен за подводна гимнастика со хидромасажни зони (30 степени температура на водата)
 • Релакс зона
 • Сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1438 денари (23 €)
Важи за сместување од недела до четврток. За сместување во петок и сабота се доплаќа по 3 € на човек на ден на рецепција.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Внатрешен базен за подводна гимнастика со хидромасажни зони (30 степени температура на водата)
 • Релакс зона
 • Сауна
 • Фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Комплексот располага со 42 модерно опремени соби, од кои 3 апартмани, 27 двокреветни соби и 12 двокреветни соби тип спална. Медицински центар "Медика Експерт" кон балнеохотел "Медика-Наречен" работи со водечките специјалисти во областа на физикалната терапија и вешто ги комбинира лековитите својства на минералните води и природата со современите достигнувања на медицината. Центарот располага со добро опремени лекарски ординации, сала за манипулација, како и сали за физиотерапија и лековита фискултура за опоравување. На секој пациент се назначува индивидуална, комплексна  опоравувачка програма која вклучува: 1. Медицински прегледи од страна на искусен лекарски тим 2. Физикална терапија со апарати и комплекс на вежби кои се одржуваат од специјалист кинезитерапевт.

Балнеокомплекс "Медика-Наречен" нуди и дополнителни услуги на своите гости - обезбедуван надворешен паркинг и механизам за скалила за инвалидски колички.
Балнеологијата е дел од медицината, кој се занимава со лекување на болести преку влијанието на минералната вода и процедурите поврзани со неа. Таа е широко докажана при бројни болести како локомоторни проблеми, артритис, невралгиј, гастроинтестинални проблеми, проблеми на  жолчка црн дроб и бубрежно-уролошки заболувања.

Медицинскиот - центар во Балнеокомплекс "Медика-Наречен" работи со водечките специјалисти во областа на физиотерапијата и вешто ги комбинира лековитите својства на минералните води и природата со современите достигнувања на медицината.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при сместени двајца возрасни.
 • Понудата важи за сместување од недела до четврток. За сместување во петок и сабота се доплаќа по 3 € на човек на ден на рецепција.
 • Дете до 3 години се сместува бесплатно.
 • Дете од 3 години до 10 години што не користи кревет плаќа 10 € за ноќевање со појадок и 14 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Дете над 10 години или трет возрасен кој користи дополнително легло плаќа 15 € за ноќевање со појадок и 19 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 11 октомври до 01 декември 2018 година. 
 • Задолжителна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 3342/22 34, +359 886/86 10 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнеокомплекс Медика-Наречен

Обл. Пловдив, Р. Бугарија
Општина Асеновград
с. Нареченски бањи
Ул. Христо Ботев №1
Тел:
 +359 ******
Моб: +359 ******
E-mail: office@medicanarechen.com

Website: www.medicanarechen.com
Facebook: Medica Narechenski Bani

ВИП Понудата е предоставена од 
Балнеокомплекс „Медика-Наречен”

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.10.2018 до 01.12.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.