Летување на Црно море во Китен Бугарија - Хотел Даниела, Китен

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера + базен во Хотел Даниела, КитенХотел Даниела се наоѓа во градот Китен, на брегот на Црното море и располага со сместувачката база од 100 места. Се наоѓа во регионот на автобуската станица во Китен, на околу 300 метри. од плажите на Црното море. Хотелот е удобен и добро опремен. Сите соби и апартмани се со телевизор, фрижидер, клима, тераса и интернет. Бесплатно користење на базен и лежалки. Детски сектор на базенот. Голем двор. Ресторанот нуди исхрана на шведска маса.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 2528 денари (41€) - 50% = 1264 денари (20.5 €)
(Понудата важи за периодот: од 08 
до 25 август)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање 
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки (до исцрпување на количините)
 • Детски базен
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 2212 денари (36 €) - 50% = 1106 денари (18 €)
(Понудата важи за периодот: од 26 август до 10 октомври)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во трокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен со чадор и лежалки (до исцрпување на количините)
 • Детски базен
 • Интернет во заедничките делови на хотелот
 • Паркинг

 

Сите се со самoстоен санитарен јазол, тераса, кабловска TV и фрижидер, клима уред, ( се плаќа дополнително), нова опрема и мебел. Има широк двор и градина со катче за рекреација, голем и детски базен со лежалки и чадори, бар кон базенот, скара, детско катче со играчки и паркинг. Се наоѓа веднаш до автобуската станица, на околу 350 м. од плажите на Црното море и на околу 150 м. од центарот на градот Китен.
Градот Китен се наоѓа на околу 55 км на југ од Бургас, и на 5 км од градот Приморско.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години користат 20% попуст.
 • Деца над 12 години или трет возрасен купуваат Ваучер.
 • Климатизерите во хотелот се плаќаат дополнително – 2.5 € на ден за соба.
 • Валидност на ваучер: од 08 август до 10 октомври 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 879/ 50 57 59 и +359 885/ 70 98 89.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/ 50 57 59 и +359 885/ 70 98 89.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Даниела, Китен

Хотел Даниела
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. Странџа №1

Тел: +359 ******и +359 ******

е-mail: xercules_tur@abv.bg
ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Хотел Даниела, Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.08.2018 до 10.10.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.