Летување на Црно море во Китен - Хотел Кипарис, Китен

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 15 маj до 09 јуни)

Цена: 758 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 06 до 26 септември)

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од од 10 јуни до 09 јули и од 26 август до 05 септември)

Цена: 916 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 10 јули до 25 август)

Цена: 1169 ден.
Купете
Валидност 14.05.2020 - 26.09.2020
Цена на човек/ден 758.4 - 1169.2 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 44 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години сместени на дополнително легло во двокреветна соба плаќаат 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Деца години или трет возрасен купуваат Ваучер.
 • Климатизерите во хотелот се плаќаат дополнително – 2.5 € на ден за соба (по желба).
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 26 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: 885/ 709 889.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 709 889.
 • Видете ги сите општи услови.

Хотел Кипарис
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. 
Хан Аспарух 7
E-mail: 
hotel_kiparis@abv.bg
Тел: +359 885/ 709 889
Website: www.hotelkiparis.com  e-mail: xercules_tur@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена Хотел Кипарис, Китен

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 15 маj до 09 јуни)

Цена: 758 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 06 до 26 септември)

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од од 10 јуни до 09 јули и од 26 август до 05 септември)

Цена: 916 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен (од 10 јули до 25 август)

Цена: 1169 ден.
Купете
Валидност 14.05.2020 - 26.09.2020
Цена на човек/ден 758.4 - 1169.2 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 44 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години сместени на дополнително легло во двокреветна соба плаќаат 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Деца години или трет возрасен купуваат Ваучер.
 • Климатизерите во хотелот се плаќаат дополнително – 2.5 € на ден за соба (по желба).
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 26 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: 885/ 709 889.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 709 889.
 • Видете ги сите општи услови.

Хотел Кипарис
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. 
Хан Аспарух 7
E-mail: 
hotel_kiparis@abv.bg
Тел: +359 885/ 709 889
Website: www.hotelkiparis.com  e-mail: xercules_tur@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена Хотел Кипарис, Китен

Хотел "Кипарис" се наоѓа во централниот дел на градот Китен, на растојание од околу 300 метри од плажите на Црното море. Блиску до хотелот се двете главни улици на Китен, со бројни продавници и ресторани, во близина се уште општината, автобуската станица и поштата. Хотелот располага со 16 двокреветни соби, од кои повеќето имаат можност и за дополнително легло и 3 студија за двајца или четворица. На располагање на гостите е панорамска тераса на покривот на зградата каде може да поминете незаборавни моменти со поглед кон градот. Таму има уште минибазен со лежалки и чадори, како и катче за скара, каде што секој може да се препушти на кулинарските вештини.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 1517 денари (24 €) - 50% = 758 денари (12 €)
Важи за сместување од 
15  маj до 09 јуни
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 1833 денари (30 €) - 50% = 916 денари (15 €)
Важи за сместување од 
10 јуни до 09 јули и од 26 август до 05 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 2338 денари (38 €) - 50% = 1169 денари (19 €)
Важи за сместување од 
10 јули до 25 август 
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 1580 денари (25 €) - 50% = 790 денари (13 €)
Важи за сместување од 
06 до 26 септември
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

Собите во хотелот располагаат со: - тераса, купатило, минибар, кабловска телевизија, Бесплатен интернет - Wireless и климатизација во сите соби.

 

Градот Китен се наоѓа во југоисточна Бугарија на брегот на Црното Море во јужниот дел на Приморскиот залив, на 55 км. јужно од градот Бургас, 20 километри од Созопол, на 5 километри јужно од градот Приморско.

"Китен - Море од емоции" - тоа е мотото кое најмногу ја изразува суштината на туристичкото гратче. Овде ќе се потопите во атмосферата на нашиот комфорен хотел во центарот на Китен, како и на многуте дискотеки ( "Зангадор", "Кариби" "Најклуб" и др.) и локали, десетици ресторани со добра кујна, кои привлекуваат и стотици илјади луѓе во текот на летната сезона.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години сместени на дополнително легло во двокреветна соба плаќаат 80% од цената на пакетот на рецепција.
 • Деца години или трет возрасен купуваат Ваучер.
 • Климатизерите во хотелот се плаќаат дополнително – 2.5 € на ден за соба (по желба).
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 26 септември 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: 885/ 709 889.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 709 889.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кипарис, Китен

Хотел Кипарис
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. 
Хан Аспарух 7
E-mail: 
hotel_kiparis@abv.bg
Тел: +359 885/ 709 889
Website: www.hotelkiparis.com  e-mail: xercules_tur@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена Хотел Кипарис, Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.05.2020 до 26.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.