Нова активна понуда од Хотел Кипарис, Китен:

Петдневен пакет за двајца со појадок, ручек и вечера во Хотел Кипарис, Китен

Простанало време:
Цена: 9480ден.

Летување за двајца на Црно море во Китен - Хотел Кипарис, Китен

Еднодневен пакет за двајца со појадок или со појадок и вечера во Хотел Кипарис, КитенХотел "Кипарис" се наоѓа во централниот дел на градот Китен, на растојание од околу 300 метри од плажите на Црното море. Блиску до хотелот се двете главни улици на Китен, со бројни продавници и ресторани, во близина се уште општината, автобуската станица и поштата. Хотелот располага со 16 двокреветни соби, од кои повеќето имаат можност и за дополнително легло и 3 студија за двајца или четворица. На располагање на гостите е панорамска тераса на покривот на зградата каде може да поминете незаборавни моменти со поглед кон градот. Таму има уште минибазен со лежалки и чадори, како и катче за скара, каде што секој може да се препушти на кулинарските вештини.

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 3128 денари (50 €)
ВИП Ваучерот е за двајца возрасни и едно дете до 12 год.  и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 3792 денари (61 €)
ВИП Ваучерот е за двајца возрасни и едно дете до 12 год.  и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на базен
 • Интернет
 • Паркинг (општествен)
 • Туристичка такса

Собите во хотелот располагаат со: - тераса, купатило, минибар, кабловска телевизија, Бесплатен интернет - Wireless и климатизација во сите соби.

 

Градот Китен се наоѓа во југоисточна Бугарија на брегот на Црното Море во јужниот дел на Приморскиот залив, на 55 км. јужно од градот Бургас, 20 километри од Созопол, на 5 километри јужно од градот Приморско.

"Китен - Море од емоции" - тоа е мотото кое најмногу ја изразува суштината на туристичкото гратче. Овде ќе се потопите во атмосферата на нашиот комфорен хотел во центарот на Китен, како и на многуте дискотеки ( "Зангадор", "Кариби" "Најклуб" и др.) и локали, десетици ресторани со добра кујна, кои привлекуваат и стотици илјади луѓе во текот на летната сезона.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Климатизерите во хотелот се плаќаат дополнително – 2.5 € на ден за соба (по желба).
 • Валидност на ваучер: од 15 јуни до 09 јули 2020 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: 885/ 709 889.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 885/ 709 889.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кипарис, Китен

Хотел Кипарис
Гр. Китен, Р. Бугарија
Ул. 
Хан Аспарух 7
E-mail: 
hotel_kiparis@abv.bg
Тел: +359 ******
Website: www.hotelkiparis.com  e-mail: xercules_tur@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена Хотел Кипарис, Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.06.2020 до 09.07.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.