Летување на Црно море во Приморско - Одморалиште Черноморец, Приморско

Еднодневен пакет со појадок, ручек и вечера во Одморалиште Черноморец, ПриморскоОдморалиштe "Черноморец" е лоциранo во гр. Приморско, на брегот на Црното море.  Базата располага со 700 кревети, ресторан со околу 120 места, базени за возрасни и деца, детско катче, игралишта, интернет. Плажите  се на 100 метри од хотелот.
Комплексот нуди различни можности за сместување во соби со две и три кревети, како и студија.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 916 (15 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Ноќевање во двокреветна соба

 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Користење на надворешен базен
 • Чадор и лежалки
 • Детско катче
 • Wi - fi интернет
 • Туристичка такса

Градот Приморско е се наоѓа на мал полуостров помеѓу прекрасниот залив Стамополу и ѓаволскиот залив. Се наоѓа на 50 км. јужно од Бургас. Крајбрежен панорамски пат го поврзува градот со сите црноморски населби - Китен, Дјуни, Созопол, Бургас, Несебар, Варна и др. Релјефот на Приморско е уникатен со различноста и убавината. Двете пространи плажи со чисти и фин песок се опколени со песочни дини. Плажите се со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни. Климата на регионот е континентално - медитеранска, а тоа значи едно сончево и топло лето со свежи дневни ветрови и релативно високи ноќни температури. Просечната јули температура е 23-24 ° С.Максималните температури ретко надминуваат 32-33 ° C. Сферата на туризмот е најразвиена во структурата на општинската економија. Овде се предлагаат услови за различни видови туризам-не само основно рекреативен, а исто така и културен, екотуризам, селски, риболовен, ловен, спортски и др.Поради атрактивноста на туристичката населба има засилен инвестициски процес и развој на градежната индустрија. Природата донираше одморалиштата со разновидни и уникатни природни ресурси. Од витално значење за развојот на туризмот се плажите со вкупна површина 1045 илјади метри квадратни, а вклучувајќи ги и заштитените песочни дини и плажи општо се 523 илјади метри квадратни.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек при сместени двајца возрасни.
 • Плаќањето на ваучерите се врши исклучиво преку сајтот VIPponuda.com
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 879/91 90 19, +359 879 91 90 44, +359 879/91 90 00.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктираjќи го бројот на ваучерот на некој од следниве телефони: +359 879/91 90 19, +359 879 91 90 44, +359 879/91 90 00, или на е-mail: bgkontra2@abv.bg.
 • Валидност на ваучер: од 18 мај до 30 септември 2017 година.
 • За деца до 3 годишна возраст се доплаќа 8 € на рецепцијата во комплексот, на база полн пансион.
 • Деца од 3 до 13.99 години - доплата од 10 € на ден на рецепцијата во комплексот, на база полн пансион.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Паркингот се доплаќа дополнително 1.5 €.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Одморалиште Черноморец, Приморско

Приморско, Р. Бугарија
Ул. Соединение №2

Тел: +359 ******
Тел: +******
Тел: +359 ******

E-mail: bgkontra2@abv.bg

ВИ(П Понудата за Црно море 2017 е обезбедена од Одморалиште Черноморец, Приморско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.05.2017 до 30.09.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.