Нова Година во Банско - Апартмански комплекс Четирилисна детелина

Дводневен или тридневен за Нова година со појадок во Апартмански комплекс Четирилисна детелина*** БанскоАпартмански комплекс Четирилисна Детелина - Банско, ви нуди незаборавен одмор во подножјето на планината Пирин. Комплексот е комплетно реновиран во 2017 година, и предлага комфорни апартмани опремени со кујнско катче и удобен мебел. Од терасите на апартманите се гледаат снежните врвови на трите  планини кои го заобиколуваат Банско- Пирин, Рила и Родопите.

Задолжителна доплата за Новогодишна вечера

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4266 денари (69 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во студио или апартман
 • Две појадоци, од кои еден доцен појадок на 01.01.2018.
 • Релакс центар - загреан базен со минерална вода, парна бања, сауна и џакузи
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6288 денари (102 €)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во студио или апартман
 • Три појадоци, од кои еден доцен појадок на 01.01.2018.
 • Релакс центар - загреан базен со минерална вода, парна бања, сауна и џакузи
 • Бесплатен Wi Fi
 • Бесплатен паркинг само за гостите на хотелот
 • 9% ДДВ и туристичка такса

Задолжителна доплата за Новогодишна вечера: 50 € во таверна „Чевермето“ или 40 € во ресторан Четирилисна детелина!

Празнична новогодишна вечера во таверната „Чевермето“ - 50 € и вклучува:

 • Салата ордевер
 • Предјадење - печено сино сирење со џем од боровинки
 • Главно јадење - свински врат со печени компири
 • Десерт - баклава
 • Овошје и јаткасти плодови
 • Ракија 100 мл.
 • 1/2 шише бело / црвено вино
 • Чаша шампањ
 • Минерална вода 500 мл.
 • Безалкохолен пијалок 250 ml.
 • Празничната програма во таверната Чевермето ќе биде со диџеј и музика во живо.

Празнична новогодишна вечера во ресторан Четирилисна детелина- 40 € и вклучува:

 • Четири степено мени 
 • 50 мл. алкохол
 • Вино ( без ограничување)
 • Овошје
 • Новогодишна баница
 • Суво мезе микс
 • 0,5 л. мин. вода
 • 2 безалкохолни пијалоци по 0,250 мл.
 • DJ програма
 • Подарок за децата за Нова Година

Комплекс Четирилисна детелина се состои од четири самостојни згради лоцирани во затворен комплекс, кој располага со ресторан, центар за релаксација со топол базен, парна бања, сауна, џакузи и паркинг.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни во просторија.
 • Задолжителна доплата за Новогодишна вечера: 50 € во таверна „Чевермето“ или 40 € во ресторан Четирилисна детелина!
 • Деца до 2 години без користење на основен кревет - бесплатно.
 • За деца од 2 до 12 години се доплаќа 50 € за дводневен пакет или 75 € за тридневен пакет.
 • Можност за транспорт до таверна Чевермето (со доплата).
 • ВАЖНО! Поради безбедносни причини не е дозволено палење на камините во апартманите. 
 • Пред да купите ваучер, треба да проверите за слободни места и за резервација на тел: +359 889/ 309 390 или +359 886/05 03 18.
 • Откако ќе го купите вашиот ваучер, треба да ја потврдите Вашата резервација диктирајќи го кодот на вашиот ваучер на тел: +359 889/ 309 390 или +359 886/05 03 18.
 • Валидност на ваучер: 29 декември 2017 година до 2 јануари 2018 година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартмански комплекс Четирилисна детелина

Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. Јаворов № 18
Тел: 
+359 ******+359 ******
Email: flc@eghotels.bg; info@eghotels.bg
Website: www.eghotels.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Апартмански комплекс Четирилисна детелина***!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.