Нова Година 2017 во Пампорово Бугарија - Хотел Пампорово****

Тридневен пакет за Нова Година со појадок и вечера + внатрешен базен во Хотел Пампорово*****Не големите, а најчесто малите детали го  разликуваат вистинскиот хотел со 5 ѕвездички од другите. Услуга со вистински топла насмевка и пред сè спокојно и учтиво внимание, што го предлагаме  на клиентите за време на престојот - ова е заштитниот знак на Хотел Пампорово.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10807 денари (175 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Фитнес
 • Трансфер до почетната станица на ски лифтот
 • Безжичен интернет во фоајето на хотелот
 • ДДВ и туристички данок

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11218 денари (182 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Фитнес
 • Трансфер до почетната станица на ски лифтот
 • Безжичен интернет во фоајето на хотелот
 • ДДВ и туристички данок

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 31600 денари (512 €)
ВИП ваучерот е за до двајца возрасни и две деца до 12 год. или тројца возрасни и вклучува:

 • Ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен
 • Фитнес
 • Трансфер до почетната станица на ски лифтот
 • Безжичен интернет во фоајето на хотелот
 • ДДВ и туристички данок

*Задолжителна доплата за Новогодишен пакет - 75 € за возрасен и 30 € за деца од 4 до 12 години!

МЕНИТО ЗА НОВОГОДИШНАТА ВЕЧЕРА можете да видите ОВДЕ.

Хотел Пампорово има 209 простории на седум спрата- 5 еднокреветни соби, 168 двокреветни соби, 30 апартмани, 5 луксузни апартмани и еден претседателски апартман со вкупно 540 легла.
Хотелот е дизајниран да ги задоволи различните вкусови и потреби. Базата е погодна за сместување на гости со поинаква цел на патувањето: рекреативен планински туризам, спортски туризам - скијање, забавен, културен, конгресен туризам.
Хотелот располага со:
Два луксузни ресторани со 320 места, со одлична услуга и врвна  кујна.
Комфорниот  лоби бар со камин  нуди огромна разновидност на коктели и слатки.
Ноќниот бар е со 60 седишта, а за музиката се грижи професионален DJ. Атрактивните бармени нудат одлична бар презентација, која ги импресионира дури и најпретенциозните  клиенти.
Во ирскиот паб со 65 седишта можете да послушате ирска музика и да уживате во одличната кујна и разновидноста на ирското пиво.
Салата за куглање нуди еден поинаков начин да го поминете попладнето забавувајќи се  со пријателите.
Трговскиот центар нуди автентични бугарски сувенири за спомен од пријатниот престој.
Во хотелот можат да ги користите  услугите на фризерски салон, детска соба, билијард, куглана, сала за тивки игри, интернет сала, бесплатен паркинг и конференциска сала со 200 места, опремена со мултимедија.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип ваучерoт е за еднo лице при сместени двајца возрасни во двокреветна соба и двокреветна соба без балкон. Сместувањето во студио е за до двајца возрасни и две деца до 12 год. или тројца возрасни.
 • Дете од 0 до 11.99г. на дополнително легло во двокреветна соба се сместува бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба уживаат 40% попуст од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба користи 20% попуст од цената за редовно легло.
 • Деца сместени со еден возрасен во двокреветна соба - двете деца уживаат 50% попуст од цената за возрасен.
 • Максимално сместување во двокреветна соба без балкон - 2 возрасни; во двокреветна соба - 2 возрасни и едно дете до 12 год. или тројца возрасни.
 • Рок за анулација на резервации - 10 дена пред датата за сместување.
 • При прекршување роковите за откази се наплаќа казна во износ од едно ноќевање.
 • Задолжителна доплата за Новогодишен пакет - 75 € за возрасен и 30 € за деца од 4 до 12 години!
 • Деца до 3 годишна возраст не плаќаат за новогодишен пакет и не ја користат услугата.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Понудата важи за резервации направени до 30 ноември 2016 година!
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: за резервации: +359 309/585 55; рецепција: +359 309/599 00.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пампорово****

К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел. за резервации: +359 
******
Тел. рецепција: +359 ******
E-mail: pamporovo.hotel@vghotel.net
Website: www.hotelpamporovo

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Пампорово*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.