Велигден во Банско - Банско Спа & Холидејс****

Тридневен или четиридневен пакет со појадок, ручек и вечера + Велигденски ручек во Банско Спа & Холидејс****Четириѕвездниот  комплекс "Банско Спа & Холидејс" е изграден по критериумите на водечките хотелски стандарди. Еден од најафирмираните хотели во градот Банско. Хотелот се наоѓа во западниот дел на градот, само на 160 км. од Софија и на 150 км. од Пловдив. Им нуди на своите гости прекрасен  и величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5688 денари (92 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Два ручеци
 • Три вечери
 • Еден Велигденски ручек на 08.04.2018 год.
 • Користење на загреан внатрешен базен (28-29°C), сауна, парна бања, контрастен туш, зона за релаксација
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7331 денар (119 €)

ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна соба
 • Четири појадоци
 • Три ручеци
 • Четири вечери
 • Еден Велигденски ручек на 08.04.2018 год.
 • Користење на загреан внатрешен базен (28-29°C), сауна, парна бања, контрастен туш, зона за релаксација
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Транспорт до почетната станица на жичарницата во Банско
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ПОЈАДОК: од 08.00 ч. до 10.00 ч. На шведска маса + кафе, чај, минерална вода
РУЧЕК: од 12.00 ч. до 14.00 ч. На шведска маса 
(без пијалоци)

ВЕЧЕРА: од 19.00 ч. до 21.00 ч. На шведска маса (без пијалоци)

Модерно декориран, со својата елеганција  и префинетост хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни соби на поткровје, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани ( вклучувајќи соба и апартман за лицата со хендикеп ). Сите тие се опремени со телефон, сателитска ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони!
Хотелот поседува модерен систем за безбедност, такашто  сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотелот "Банско Спа & Празници" ги импресионира своите гости со разновидноста на допълителните услуги кои ги нуди: рум-сервис, перење, пеглање, фризерски услуги, автомобили и велосипеди за изнајмување, различни патувања, излети, походи во планината, јавање, риболов, рафтинг !!!
Хотелот "Банско Спа & холидејс" е идеално место за конгресен туризам! Со своите две конференциски сали со капацитет 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија, екран, флипчарт, лаптоп, озвучување.

На ваше располагање се и прекрасно украсените места за хранење и забава: класичен ресторан, традиционална бугарска меана  со национална кујна, лоби со разновидни предлози и одлична услуга!!! Уживајте  во  највкусните  кулинарски задоволства, подготвени од нашите професионални готвачи само кај нас, затоа што нема подобри од таверната на "Банско Спа & Холидејс".
Хотелот "Банско Спа & Холидејс" може да се пофали со најмодерниот  Спа центар во традиционален источен стил и атмосфера !!! Овде ќе ве пречекаат нашите професионални терапевти во 18 различни кабинети, за да ви понудат богата гама од масажи и третмани за лице и тело.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при сместени двајца возрасни во двојна стандардна или мансардна соба.
 • Едно дете 0-6.99 год. сместено со две лица кои плаќаат целосен износ се сместува бесплатно на база на пакетот.
 • Две деца 0-6.99 год. сместени со со две лица кои плаќаат целосен износ - се доплаќа 15 € на ден општо за двете деца на база на пакетот.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на дополнително легло со со две лица кои плаќаат целосен износ, доплаќа 15 € на ден на база на пакетот.
 • Дете 7 - 13.99 год. сместено на редовно легло, доплаќа 21 € на ден со вклучен појадок, ручек и вечера.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, доплаќа 21 € на ден со вклучен појадок, ручек и вечера.
 • Доплата на лице место за сместување во единечна соба - 18 € на ден.
 • Сместувањето во хотелот е после 14 часот, а ослободувањето на собите е до 12 часот.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 05 до 09 април 2018 година.
 • Неопходно е да го приложите Вашиот ваучер испечатен на хартија на рецепција при сместувањето.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/59 73 99 (9:00 - 17:00 часот.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Спа & Холидејс****

Гр.Банско, Р. Бугарија
ул. Ја
вор №29
Тел: +359 879  ******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.banskospa.net

ВИП Понудата е обезбедена од "Банско Спа & Холидејс"****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

All Inclusive:

ПОЈАДОК: од 07.30 ч. до 10.00 ч. На шведска маса или сет мени - кафе, чај, сок, вода;
РУЧЕК: од 12.00 ч. до 14.00 ч. На шведска маса или сет мени - кафе, чај, вода, пиво, бугарски алкохол (водка, мента, ракија, мастика, бело и црвени наливно вино).
ПОПЛАДНЕВНА УЖИНА: от 15.30 ч. до 17.30 ч. На шведска маса или сет мени, -
кафе, чај, сок, вода
ВЕЧЕРА: од 19.00 ч. до 21.00 ч. На шведска маса или сет мени - пиво, вода, бугарски алкохол ( водка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино).

*Доколку има помалку од 20 гости жо хотелот, исхраната се жрши по претходно подготжено мени!