Зимување во Банско, Бугарија - Банско Спа & Холидејс****

Еднодневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Банско Спа & Холидејс****Четириѕвездниот  комплекс "Банско Спа & Холидејс" е изграден по критериумите на водечките хотелски стандарди. Еден од најафирмираните хотели во градот Банско. Хотелот се наоѓа во западниот дел на градот, само на 160 км. од Софија и на 150 км. од Пловдив. Им нуди на своите гости прекрасен  и величествен поглед кон трите планини Пирин, Рила и Родопи.
 

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: 3223 денари (52 €) - 50% = 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање во двоjна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на базен, сауна, парна бања, контрастен туш, релакс зона
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Превоз до почетната станица на жичарницата и назад со возен ред
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

ИСХРАНА:
Појадок:
07:30 - 10: 00ч - на шведска маса или сет мени, плус кафе, чај, сок, вода.
Вечера: 19:00 - 21: 00ч - на шведска маса или сет мени (без вклучени пијалоци).
Забелешка: Доколку има помалку од 20 гости на хотелот исхраната се извршува по претходно подготвено мени.

Модерно декориран, со својата елеганција  и префинетост хотелот располага со 80 двокреветни стандардни соби, 9 двокреветни соби на поткровје, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани ( вклучувајќи соба и апартман за лицата со хендикеп ). Сите тие се опремени со телефон, сателитска ТВ, интернет, клима, сеф, мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони!
Хотелот поседува модерен систем за безбедност, такашто  сите соби се отклучуваат со магнетни чипови. Хотелот "Банско Спа & Празници" ги импресионира своите гости со разновидноста на допълителните услуги кои ги нуди: рум-сервис, перење, пеглање, фризерски услуги, автомобили и велосипеди за изнајмување, различни патувања, излети, походи во планината, јавање, риболов, рафтинг !!!
Хотелот "Банско Спа & холидејс" е идеално место за конгресен туризам! Со своите две конференциски сали со капацитет 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија, екран, флипчарт, лаптоп, озвучување.

На ваше располагање се и прекрасно украсените места за хранење и забава: класичен ресторан, традиционална бугарска меана  со национална кујна, лоби со разновидни предлози и одлична услуга!!! Уживајте  во  највкусните  кулинарски задоволства, подготвени од нашите професионални готвачи само кај нас, затоа што нема подобри од таверната на "Банско Спа & Холидејс".
Хотелот "Банско Спа & Холидејс" може да се пофали со најмодерниот  Спа центар во традиционален источен стил и атмосфера !!! Овде ќе ве пречекаат нашите професионални терапевти во 18 различни кабинети, за да ви понудат богата гама од масажи и третмани за лице и тело.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек при двојно сместување.
 • За сместување во деновите петок - недела - резервации се прифаќаат за минимум 2 ноќевања.
 • Партиципации и доплати на рецепцијата на хотелот:
 • Едно дете од 0-6.99 години, сместено со две лица, кои плаќаат целосен износ користи бесплатно ноќевање со појадок и вечера;
 • Еден возрасен со едно дете од 0-6.99 год. доплаќа на лице место – 15 € на ден за ноќевање со појадок и вечера;
 • Две деца од 0-6.99 години, сместени со две лица, кои плаќаат целосен износ - едното дете е бесплатно, другото доплаќа на лице место – 7.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера;
 • Дете од 7-13.99 год., сместено на дополнително легло со две лица, кои плаќаат целосен износ, доплаќа на лице место – 12.5 € на ден за ноќевање со појадок и вечера;
 • Дете 7-13.99г., сместено на редовно легло, доплаќа на лице место – 18 € на ден за ноќевање со појадок и вечера;
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло, доплаќа на лице место – 18 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплата за единечна соба – 15 € на ден на лице место.
 • Доплата за апартман - 30 € на ден на лице место / изнајмување на соба /.
 • Сместувањето во хотелот е после 14 часот, а ослободувањето на собите е до 12 часот.
 • Сите партиципации и доплати се прават на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 17 јануари до 29 февруари 2016 година.
 • Исцрпени се слободните места за следните периоди: 30.01. - 14.02.2016 година
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 879/59 73 99 (9:00 - 17:00 часот.)
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Банско Спа & Холидејс****

Гр.Банско, Р. Бугарија
ул. Ја
вор №29
Тел: +359 749 82281
Моб: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.banskospa.net

ВИП Понудата е предоставена од "Банско Спа & Холидејс"****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.01.2016 до 29.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.