Одмор во Банско - Бутик Хотел "Фамил"

50% попуст на еднодневен пакет со појадок и вечера во Бутик Хотел Фамил***, БанскоХотел Фамил *** е одличен избор за одмор во Банско во секоја сезона за секој којшто бара комфор и спокојство во комбинација со првокласни удобности и беспрекорна услуга. Овој стилски триѕвезден хотел во Банско се наоѓа во квартал  Глазне, блиску до почетната станица на кабината  за ски лифт. Стратешката локација на Хотел Фамил го претвора во удобна  почетна точка како за ски патеките на Банско, така и за посета на знаменитостите во стариот град.

Еднодневен ПАКЕТ: 48лв. - 50% = 24лв.
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Сауна
 • Парна бања
 • Пнтернет
 • Паркинг
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

Хотел Фамил*** нуди сместување во 9 елегантни  двокреветни соби и 1 луксузен апартман, коишто се наоѓаат во главната зграда на хотелот, како и 2 целосно самостојни куќи, кои се дел од комплексот. Разновидноста на можности за сместување, секако ќе ги задоволи секој вкус и буџет. Сите соби и апартмани на овој хотел во Банско се светли, пространи и декорирани со вкус и внимание на секој  детал. Внатрешноста е потчинета на топлите бои и природни материјали кои создаваат чувство на топлина и удобност.

Хотел Фамил располага со пријатен ресторан со атрактивен  камин, сместен централно  во главниот салон со 50 места. Разновидното  мени на ресторанот ќе ги задоволи и најпребирливите гости. Тоа вклучува традиционални специјалитети од Банско, јадења од бугарската и европската кујна, како и богат избор од вина и други пијалоци. Наутро појадокот во ресторанот на овој хотел во Банско е организиран на блок маса, а секоја вечер со музички изведби во живо ќе се погрижиме за доброто расположение на секој гостин.

Лоби барот на Хотелот Фамил во Банско импресионира со својот стил и пријатна атмосфера. Тој е одличен избор за одмор со омилениот  пијалок и средби со пријателите. Покрај богат избор од класични пијалоци, лоби бар нуди и најразлични коктели. За целосниот одмор на своите гости Хотел Фамил нуди и бројни дополнителни услуги како сауна, масажи, детско катче,скијање, сноубординг  и велосипеди за изнајмување, трансфери до поголемите градови, излети во планината со водич, јавање, патувања и и сл.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно  на дополнителен кревет.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст се сместуваат на дополнителен кревет со доплата 50% од цената на возрасен за ноќевање.
 • За поединечно сместување се доплаќа 13 лева на ден.
 • Валидност на ваучер: од 10 Август до 01 Ноември 2015год.
 • Неопходна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 876/97 97 66.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Бутик Хотел "Фамил"

Бутик Хотел "Фамил"
Гр. Банско
Моб: +359 ******
E-mail:
[email protected]
Website: www.famil-bansko.com

ВИП Понудата  е предоставена от Бутик Хотел "Фамил", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.08.2015 до 01.11.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.