Зимување во Банско - Хотел Каса Флоримонт - Банско

Еднодневен пакет со појадок, вечера и лифт карта за ски зона Добриниште + користење на СПА услуги во Хотел Каса Флоримонт***, БанскоХотел Каса Флоримонт е триѕвезден  хотел со четириѕвездна  удобност и функционалност. Тука ќе ги откриете  удобноста и топлината, од кои имате потреба за релаксирачки одмор во планината и истовремено ќе имате лесен пристап до центарот на Банско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2970 денари (48 €)- 50% = 1485 денари (24 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице при двојно сместување и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Eдeн појадок
 • Една вечера
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Затворен топол базен (голем и мал)
 • Фитнес
 • Сауна од 17 до 19 часот
 • Парна бања од 17 до 19 часот
 • Интернет

Хотелот располага со 23 стандардни двокреветни соби и 4 простории тип junior suite. Просториите имаат балкон, кревет - King size, мини бар, плазма телевизор со кабловска телевизија, гардеробер, централно греење, купатило со туш кабина, фен. Просториите тип - junior suite се доволно удобни за да се чувствуваат удобно во нив 3 гости.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст, сместени на дополнително легло плаќа 7.5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Преференцијални цени на лифт карта за деца:
 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - плаќаат по 5.5 € за еднодневен лифт карта за ски зона Добриниште.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 01 декември 2015 година до 30 март 2016 година.
 • Понудата не важи за периодот од 24 до 27 декември 2015 год. и од 31 декември 2015 год. до 04 јануари 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 897 50 41 32.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Каса Флоримонт - Банско

Хотел "Каса Флоримонт"
Гр. Банско, Р. Бугарија

ул. Љубен Каравелов № 2
Тел: +359 ******
E-mail: florimontcasa@abv.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Каса Флоримонт", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2015 до 30.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.