Нова Година во Банско - Хотел Каса Флоримонт - Банско

Дводневен пакет со појадок, вечера + празнична новогодишна вечера + СПА во Хотел Каса Флоримонт***, Банско - БугаријаХотел Каса Флоримонт е двоѕвезден  хотел со четириѕвездна  удобност и функционалност. Тука ќе ги откриете  удобноста и топлината, од кои имате потреба за релаксирачки одмор во планината и истовремено ќе имате лесен пристап до центарот на Банско.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7552 денари (122 €)
ВИП Ваучерот е за еден човек при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Двa појадоци на шведска маса
 • Една вечера по тристепено мени, без пијалоци
 • Една празнична вечера на 31.12.16
 • Празнична програма во новогодишната ноќ
 • Користење на базен
 • Сауна и Парна бања од 17-19 часот, секој ден бесплатно
 • Интернет

МЕНИ ЗА новогодишната ноќ:

 • Салатата на Мајсторот / Снежанка, Мексиканска, домати, краставици /
 • Ордевер / Пастрмка на скара /
 • Главно јадење / Комбинација од пилешко роле и свинско месо, со со ароматични печурки /
 • Суво мезе - 100 гр.
 • Баница
 • Јаткасти плодови
 • Овошје
 • Баклава
 • 1 шише вода- 0,500 мл.
 • 1 сок - 0,250 мл.
 • 100 мл. ракија
 • 300 мл. Вино / бело или црвено /
 • 1 чаша шампањ

Хотелот располага со 23 стандардни двокреветни соби и 4 простории тип junior suite. Просториите имаат балкон, кревет - King size, мини бар, плазма телевизор со кабловска телевизија, гардеробер, централно греење, купатило со туш кабина, фен. Просториите тип - junior suite се доволно удобни за да се чувствуваат удобно во нив 3 гости.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 3 годишна возраст се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
 • Деца од 3 до 12 годишна возраст, сместени на дополнителен кревет плаќаат 50% од цената на возрасен.
 • Деца од 12 до 18 годишна возраст, сместени на дополнителен кревет плаќаат 80% од цената на возрасен. 
 • На децата не се сервира алкохол.
 • Користењето на СПА услугите во СПА центарот надвор од наведените бесплатни часови се доплаќа 5 € на човек на час.
 • Доплатите се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 31 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 897 50 41 32.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Каса Флоримонт - Банско

Хотел "Каса Флоримонт"
Гр. Банско, Р. Бугарија

ул. Љубен Каравелов № 2

Тел: +359 ******
E-mail: florimontcasa@abv.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Каса Флоримонт", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.