Нова активна понуда од Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс:

Пакети со појадок и вечера или на база All Inclusive light во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, Банско

Простанало време:
Цена: 3413ден.

Нова година во Банско, Бугарија - Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Тридневен пакет со појадок, вечера и Новогодишна празнична вечера во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, БанскоТаму каде што градот и величествената врвови на Пирин се среќаваат  , каде планинските потоци се влеваат во реката, а лифтот  е на еден чекор  растојание. Таму каде што пејзажот Ви го запира здивот и сè наоколу е во целосна хармонија.
Овде е  лоциран Апартхотел Марија - Антоанета Резиденс!
Апарт  хотел Марија Антоанета Резиденс е прекрасен триѕвезден  хотел на привилегирано место во центарот на китното  планинско село Банско, реномирано Ски и рекреациско одморалиште. Хотелот е идеално место за забава, семеен одмор, ски одмор, романтично бегство од секојдневието, спортска рекреација или камп за обука  во секое време од годината.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: 21488 денари (348 €) - 50% = 10744 денари (174 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба, студио или апартман, во зависност од бројот клиенти, при максимално сместување на просторијата
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една Новогодишна вечера
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Туристичка такса и ДДВ

МЕНИ за НОВОГОДИШНА ГАЛА- ВЕЧЕРА:
Салата "Букет" - млечна салата, топка цедено млеко, печена црвена пиперка,
домати, краставици, сирење, кашкавал, чајна, маслинки
Топло мезе – поховани пиперки , полнети печурки
Главното јадење - свинско или пилешко печено,со сос од печурки, со гарнир - сотирани компири и динстан зеленчук
Десерт - торта, овошје, баница
Пијалоци:
50 ml вотка или ракија, чаша бело или црвено вино, чаша шампањ, Кока Кола, минерална вода

Лоциран во месноста Страгите, хотелот открива прекрасен поглед кон Пирин планина. При дизајнирање на резиденцијата е предвидено секој прозорец и секој балкон да предоставува одлична панорамска глетка на величествената планина и величествена природа.
Хотелот располага со SPA центар - затворен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес центар и кабинети за масажа.
Голем избор од двокреветни соби, студиа, еднокреветни  апартмани со кујна и апартмани  со камин во дневната соба.
• Рецепциja и туристичка канцеларија;
• Лоби бар;
• Ресторан;
• Откриен  бар за летните денови;
• Лифт  во  секој  сектор  на комплексот;
• Гардероба за скијање;
• Подземен паркинг и надземни паркинг места;
• Кабелска телевизија во секоја соба;
• Неверојатната локација, величествените  глетки кон планината, удобните  апартмани, како и нашиот љубезен персонал, ќе го направат незаборавен вашиот одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете 0-12 години на редовно легло не користи попуст
 • Дете 0 - 6 година сместено на дополнително легло - бесплатно, Второ дете 0-6 години – 55 €.
 • Дете 6 - 12 г.настанено на дополнително легло – 87 € со вклучена Новогодишна вечера,
 • Возрасен на дополнително легло – 122 € со вклучена Новогодишна вечера
 • Доплата за четврта ноќевање со појадок и вечера:
 • Возрасни на редовно легло – 40 €. Дете од 0 до 6 години сместено на дополнително легло-бесплатно, Второ дете од 0 до 6 години – 12.5 €. Дете од 6 до 12 година сместено на дополнително легло – 20 €. Возрасен на дополнително легло 23 €.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2015 година до 03 јануари 2016 година.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 885/99 99 29.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Апартхотел Марија-Антоанета 
Гр. Банско, Р. Бугарија
Кв. Глазне
месност Страгите
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.maria-antoaneta.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2015 до 03.01.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.