Нова активна понуда од Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс:

Пакети со појадок и вечера или на база All Inclusive light во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, Банско

Простанало време:
Цена: 3413ден.

Нова година во Банско - Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + Новогодишна вечера во Хотел Марија-Антоанета Резиденс, БанскоТаму каде што градот и величествената врвови на Пирин се среќаваат  , каде планинските потоци се влеваат во реката, а лифтот  е на еден чекор  растојание. Таму каде што пејзажот Ви го запира здивот и сè наоколу е во целосна хармонија.
Овде е  лоциран Апартхотел Марија - Антоанета Резиденс!
Апарт  хотел Марија Антоанета Резиденс е прекрасен триѕвезден  хотел на привилегирано место во центарот на китното  планинско село Банско, реномирано Ски и рекреациско одморалиште. Хотелот е идеално место за забава, семеен одмор, ски одмор, романтично бегство од секојдневието, спортска рекреација или камп за обука  во секое време од годината.

ДВДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9448 денари (153 €)

ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во  двојна соба, студио или апартман
 • Два појадоци
 • Една вечера 
 • Една Новогодишна вечера
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10744 денари (174 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во  двојна соба, студио или апартман
 • Три појадоци 
 • Две вечери
 • Една Новогодишна вечера
 • Внатрешен загреан базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

МЕНИ ЗА НОВОГОДИШНА ГАЛА- ВЕЧЕРА

 • Салата "Букет" - топка млечна салата, топка цедено млеко, печена црвена пиперка, домати, краставици, сирење, кашкавал, чајна, маслинки
 • Топло мезе - похувана пиперка со сирење, полнети печурки
 • Главно јадење - свинско или пилешко печено, залеано со сос одпечурки , со гарнир сотирани компири и динстан зеленчук
 • Десерт - торта, овошје, баница
 • Пијалоци: 50 ml вотка или ракија, чаша бело или црвено вино, чаша шампањ, производ на Кока Кола, минерална вода

Лоциран во месноста Страгите, од хотелот се открива прекрасен поглед кон Пирин планина. При дизајнирањето на резиденцијата е предвидено секој прозорец и секој балкон да предоставува одлична панорамска глетка на величествената планина и природа.
Хотелот располага со SPA центар - затворен базен, 2 сауни, парна бања, фитнес центар и кабинети за масажа.
Голем избор од двокреветни соби, студиа, еднокреветни  апартмани со кујна и апартмани  со камин во дневната соба.
• Рецепциja и туристичка канцеларија;
• Лоби бар;
• Ресторан;
• Откриен  бар за летните денови;
• Лифт  во  секој  сектор  на комплексот;
• Гардероба за скијање;
• Подземен паркинг и надземни паркинг места;
• Кабелска телевизија во секоја соба;
• Неверојатната локација, величествените  глетки кон планината, удобните  апартмани, како и нашиот љубезен персонал, ќе го направат незаборавен вашиот одмор!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, сместен во двокреветна соба, студио или апартман, во зависност од бројот гостни, но при максимално искористување на креветите на просторијата.
 • Дете до 11.99 години на редовно легло не користи попусти.
 • Прво дете до 5.99 години сместено на дополнително легло - бесплатно.
 • Второ дете до 5.99 години доплаќа 50 € за дводневниот пакет и 55  за тридневниот пакет.
 • Дете од 6 до 11.99 години сместено на дополнително легло доплаќа 75  со вклучена Новогодишна вечера за дводневниот пакет и 85  за тридневниот пакет.
 • Возрасен на дополнително легло доплаќа 105  со вклучена Новогодишна вечера за дводневниот пакет и 120  за тридневниот пакет.
 • Доплата за четврто ноќевање со појадок и вечера:
 • Возрасен на редовно легло - 40 €.
 • Прво дете до 5.99 години сместено на дополнително легло- бесплатно.
 • Второ дете до 5.99 години - 12.5 .
 • Дете 6 - 11.99 година сместено на дополнително легло - 20 .
 • Возрасен на дополнително легло - 28 .
 • Понудата важи од 30 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 885/99 99 29.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс

Апартхотел Марија-Антоанета 
Гр. Банско, Р. Бугарија
Кв. Глазне
месност Страгите
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.maria-antoaneta.com

ВИП Понудата е предоставена от нашиот партнер Апартхотел Марија-Антоанета Резиденс, град Банско.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.